رییس دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت: دانشجویان باید بتوانند بعد از پایان تحصیل کار ایجادکنند چرا که دولت دیگر نه توان ایجاد اشتغال دارد و نه اینکه به نیروی کار احتیاح دارد از اینرو دانشجویان باید بتوانند با ایجاد مهارت خود برایشان شغل ایجاد کنند.

 به گزارش دانشجوسلام؛ رییس دانشگاه علمی کاربردی در مراسم افتتاح دانشگاه علمی کاربردی استان اظهار کرد:  ما برای اینکه در راستانی سند توسعه قدم برداریم باید توسعه زیرساختهای خود را تقویت کنیم.

امید گفت: تا پایان تابستان اکثر مراکز دانشگاهی در استانهای ما به بهره برداری خواهند رسید.

وی ادامه داد: رویکرد جدید دانشگاه توسعه کیفی در دانشگاه  می باشد و در این راستا در نظر داریم  تا با تاسیس دفتر مشاوره  به دانشجویان برای بازاریابی کمک شود.

امید ادامه داد: با مراکزی که قوانین و چارچوبهای مورد نظر را رعایت نکنند برخورد خواهد شد به طوریکه در این مدت ۲۰۰ مرکز به علت ارائه کیفیت پایین آموزشی متوقف شدند و .

وی گفت: در حال حاضر ۶۰۰ مرکز در کشور وجود دارد که با امکانات و توانمندیهایی که در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد پذیرش حداقل ۹۰۰هزار دانشجو را داریم.

رییس دانشگاه علمی کاربردی کشور افزود: باوجود کاهش جمعیت دانشگاهی در کشور دانشگاه علمی کاربردی توانست به صورت میانگین ۲۵ درصد افزایش دانشجو داشته باشد.

امید توضیح داد: تقریبا وضع دانشگاه علمی کاربردی از سایر زیر نظامهای دانشگاهی بهتر است و نزدیک به ۷۵درصد دانشجویان ما شاغل می باشند.

وی ادامه داد: دانشجویان باید بتوانند بعد از پایان تحصیل کار ایجادکنند چرا که دولت دیگر نه توان ایجاد اشتغال دارد و نه اینکه به نیروی کار احتیاح دارد از اینرو دانشجویان باید بتوانند با ایجاد مهارت خود برایشان شغل ایجاد کنند.

امید گفت: امکانات دانشگاه علمی کاربردی بی نظیر است  چرا که اگر بخواهیم در دانشگاهای مانند تهران رشته جدیدی ایجاد شود حداقل ۵سال طول می کشد اما در این دانشگاهها با توجه به ظرفیت استان و رشته های مورد نیاز می توانیم در کتر از ۶ماه این رشته ها را ایجادکنیم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018