رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ماماها نقش مهمی در ارتقای سلامت مادران باردار دارند و این حرفه ای با استرس و خطر زیاد می باشد.

به گزارش دانشجوسلام؛ عبدالرضا فاضل در مراسم تجلیل از ماماهای نمونه استان گفت: سال گذشته  در استان گلستان 35 هزار تولد زنده داشتیم که با تعداد بسیار کم ماماها کار بسیار بزرگی انجام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان اظهارامیدواری کرد: درسال 97 با ردیفهایی که ایجاد می شود مقداری از زحمات این عزیزان کاسته شود.

وی خطاب به ماماها اظهار کرد: با بهره گیری از خدمات شما ماماها می توانیم جامعه و مادران سالم داشته باشیم تا از این طریق به سمت کاهش سزارین و افزایش زایمان طبیعی حرکت کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان  نیز در ادامه گفت: طی سال‌های گذشته در نقاط مختلف استان توانستیم میزان مرگ‌ و میر مادران باردار را کاهش دهیم.

عباس بدخشان افزود: در سال ۹۶ تعداد ۴۲ هزار زایمان در استان انجام شد که از این تعداد ۱۱ مورد مرگ مادر باردار را داشتیم. که البته دلیل آن به خاطر دچار بودن مادران به  بیماری اعصاب روان و یا مشکل قلب و عروق بوده است.

وی با بیان اینکه تمام مادران در دوران بارداری نیازمند به مراقبت‌های ماما هستند، اظهار کرد: هیچ مادر بارداری نباید خود را بی‌نیاز از خدمات مراقبتی ماما بداند چرا که ماماها فقط درمان گر نیستند بلکه پایش گر هم هستند.

بدخشان گفت: با وجودیکه ۳۴۰ ماما در مراکز درمانی به مردم استان خدمات ارائه می‌دهند  اما همچنان این مراکز با کمبود ۱۰۰ ماما مواجه  می باشد.

گفتنی است در این مراسم از ۷۰ مامای نمونه استان گلستان تجلیل شد.

image ۲۰۱۸ ۰۵ ۰۶ ۱۱ ۲۲ ۰۹ ۸۴۵ W2C

image ۲۰۱۸ ۰۵ ۰۶ ۱۱ ۳۳ ۰۸ ۴۴۲ bok

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018