معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هرچند در پرداخت وام شهریه با مشکلاتی روبرو هستیم  اما در طول سه سل گذشته تقریبا سعی ما بر این بوده هیچ درخواست وامی را بدون جواب نگذاریم .

به گزارش دانشجوسلام؛ مجتبی صدیقی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی در گفتگو با خبرنگاران گفت: در سال جدید تلاش خوبی در بخش آموزشی و پژوهشی شده است.

وی گفت: تاکنون ۵۰ مرکز مشاوره تندرستی در سطح دانشگاههای وزارت علوم راه اندازی شده که باید این میزان به ۱۵۰ دانشگاه برسد.

 معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توضیح داد: مهترین دغدغه در حوزه دانشجویی که مورد توجه ما بوده است بحث تجهیز خوابگاهها  و سلف سرویسها بوده است.

وی ادامه داد: ساخت و توسعه خوابگاهها در دستور کار وزارت خانه وجود دارد و پیش بینی می شود با همکاری بخش خصوصی بتوانیم در ساخت خوابگاهای جدید و تجهیز خوابگاههای قدیمی  فعالیت کنیم.

صدیقی افزود: در حال حاضر نزدیک به هزار و ۱۵۰خوابگاه در کشور وجود دارد که تا پایان امسال ۲۰۰ خوابگاه دیگر به این تعداد افزوده خواهد شد.

معاون دانشجویی وزیر علوم گفت: از دوسال پیش طرح ارتقاء سطح خوابگاهها  شروع شده که در این مدت توانستیم مشکلات خوابگاههای رتبه پنج و چها را برطرف کنیم و تلاش داریم تمام خوابگاهها به رتبه یک و دو برسند.

صدیقی در رابطه با  افزایش کیفیت غذا در آشپزخانه های دانشگاهها نیز بیان کرد: در این بخش تلاشهای خوبی شده است  به طوریکه با همکاری رستورانهای مکمل  درصددیم تنوع غذایی در سلف سرویسها بیشتر شود تا دانشجویان برای صرف غذا انتخاب بیشتر داشته باشند.

وی افزود: برای افزایش کیفیت غذاها در نظریم تا آشپزخانه های دانشگاه را صنعتی کنیم.

معاون دانشجویی وزارت علوم، تصریح کرد: هرچند در پرداخت وام شهریه با مشکلاتی روبرو هستیم  اما در طول سه سل گذشته تقریبا سعی ما بر این بوده هیچ درخواست وامی را بدون جواب نگذاریم .

صدیقی ادامه داد: در سال گذشته ۱۶۶ میلیارد تومان به دانشجویان دکتری و بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به دانشجویان ارشد وام پرداخت شده است.

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018