دیدار حجت‌الاسلام اژه‌ای با دانشجویان مشهدی که بیش از سه ساعت به طول انجامید با حواشی و صحبت‌های صریح معاون اول قوه قضائیه همراه بود.

به گزارش دانشجو سلام، یکی دیگر از جلسات پرسش و پاسخ تفصیلی بین سخنگوی دستگاه قضا و دانشجویان این بار هم در دانشکده علوم پزشکی مشهد برگزار شد؛ جلسه ای داغ با سوالات و البته پاسخ هایی داغ. حجت الاسلام اژه ای چند ماهی است که در رویه ای قابل تحسین به میان دانشجویان می آید تا رو در رو و از نزدیک پاسخ‌گوی دغدغه ها و سوالات آن‌ها باشد.

این دیدار که بیش از سه ساعت طول کشید با حاشیه های جالبی نیز همراه بود، ظرفیت سالن دانشجو دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دقایقی قبل از شروع برنامه تکمیل شد و علاقمندان بعضا مجبور شدند ایستاده به سخنان معاون اول دستگاه قضا گوش بدهند.

لحظاتی از برنامه فریادهای احسنت احسنت دانشجویان در خلال جلسه بعضاً موجب پاره شدن چرت برخی حاضران شد!

برخی از دانشجویان حاضر در جلسه هم با پلاکاردهایی درباره لزوم برخورد با مفسدین اقتصادی و محاکمه نشدن سران فتنه واکنش نشان دادند.

اژه ای همچنین از دانشجویان خواست پیشنهاد های خود را درباره روند دیدار های مردمی قوه قضاییه و مواردی که موجب کاهش اطاله دادرسی می شود ارائه کنند.

البته این جلسه یک چالش تکراری هم داشت، چالش دست زدن یا صلوات بعد سرود جمهوری اسلامی در این برنامه هم موجود بود!

وضعیت صوت این جلسه هم مثل دیگر جلسات دانشجویی دچار اشکال بود تا جایی که صدای ضعیف میکروفن ها موجب ایجاد همهمه در دقایق ابتدای برنامه شد. حجت الاسلام اژه ای در این بخش پس از صدای وحشتناک بلندگو گفت حتی اگر بلندگو هم با ما چالش کند ما ادامه می دهیم!

البته وضعیت صوت تا جایی پیش رفت که موجب شد مجری برنامه به کنایه از مسئولان دانشکده علوم پزشکی تشکر کند.

در زمان صحبت های نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی نیز وقتی که این دانشجو در مورد وضعیت اجرای سند 2030 صحبت کرد، کتاب نقد علمی سند 2030 که به همت دانشجویان بسیجی این دانشگاه تهیه شده است را به اژه ای تقدیم کرد و آرزو کرد که این کتاب توسط معاون اول قوه قضائیه خوانده شود!

 

249808 669

خاصیت جلسات دانشجویی این است که مسئولین صریح تر نسبت به مسائل مختلف صحبت می کنند در این جلسه هم معاون اول قوه قضائیه صحبت های صریحی را مطرح کرد که به برخی از این صحبت ها اشاره می کنیم.

آمارهای اژه ای از پرونده های حقوق های نجومی
نماینده جامعه اسلامی پس از طرح موضوع سرنوشت حقوق های نجومی پرسید آیا شهردار مستعفی تهران به قید وثیقه آزاد است و این‌که پرونده برادران روحانی، جهانگیری و فاضل لاریجانی در چه مرحله ای است؟ اژه ای ابتدا درباره حقوق های نجومی گفت: درخصوص حقوق های نجومی 10 نفر دردادگاه بدوی محکوم شدند،10 نفر در مرحله کیفرخواست هستند و افراد دیگری در مرحله رسیدگی هستند، دیوان محاسبات موضوع را جرم تشخیص نداد و دولت هم رسیدگی نکرد، اما سازمان اطلاعات سپاه و دیوان عالی هم بیش از 200 پرونده ارائه کردند که در حال رسیدگی است.

درحال بررسی پرونده شهرداری دوران قالیباف هستیم
وی با تکذیب اظهارات سوال کننده درباره شهردار مستعفی تهران گفت: خیر، آقای نجفی با قید وثیقه آزاد نشده است. وی همچنین افزود : درخصوص شهرداری تهران که به آن اشاره کردید، پرونده‌هایی در زمان آقای قالیباف مطرح شد که برای برخی از آن‌ها حکم صادر و قطعی شده و در مواردی نیز متهمان تبرئه شدند. همچنین در زمان جدید نیز پرونده‌هایی مطرح شده و گزارش آن به دست بنده رسیده است. حتی در مورد اخیری که شهردار مستعفی تهران گزارش آن را اعلام کرد، قبل از آن گزارش رسمی، دادستان کار خود را آغاز کرده بود و هم اکنون نیز مشغول است و باید در این زمینه بررسی، کارشناسی، حسابرسی و تحقیق میدانی صورت گیرد.

 

249797 586

پرونده برادر معاون اول بسیار سنگین و مالی است
اژه ای درباره پرونده فاضل لاریجانی، گفت: این پرونده مشکلش این است که طرف مقابل فراری است، اما هنوز به کیفرخواست نرسیده است، پرونده برادر معاون اول بسیار سنگین و مالی است و کار کارشناسی سنگینی می خواهد.

آقای احمدی نژاد حرف زیاد می زنند!
نماینده جامعه اسلامی علوم پزشکی مدعی شد رئیس جمهور سابق گفته برخی شاهدان بقایی حرف خود را پس گرفته‌ اند. اژه ای دراین‌باره گفت: آقای احمدی نژاد حرف زیاد می زنند، باید از خودشان پرسید، این موضوع را نمی‌دانم! در بخش انتهایی جلسه نماینده انجمن اسلامی مدعی تعطیلی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی شد که اژه ای در پاسخ این انتقاد را کاملا وارد دانست و گفت ان شاءا... معاونت اول رئیس جمهور هر چه سریع تر این جلسه را تشکیل دهد.

 

249803 780

طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان، احتمالاً اصلاح می شود
وی درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان گفت به طراحان طرح گفته ام بخش هایی از طرح خلاف قانون اساسی است. به گفته اژه ای قرار است نمایندگان با قوه قضاییه نشست دیگری برگزار کنند تا طرح اعاده اموال اصلاح شود. سخنگوی قوه قضاییه در پایان در پاسخ به سوالی درباره بازداشت یک عضو شورای شهر مشهد گفت اصل بازداشت و آزادی او درست است اما از جزئیات آن نه اطلاعی دارم و نه اگر داشتم قانون به من اجازه‌ انتشار می داد.

انتهای پیام/خبرگزاری دانشجو

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018