شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای استان گلستان  در بیانیه ای به مسئولیت گریزی در پیام نور مرکز استان، نسبت به مسئولیت عظیم فرهنگی راهیان نور دانشجویی واکنش نشان داد.

به گزارش دانشجوسلام؛ متن بیانیه به شرح ذیل می باشد؛

بسم الله الرحمن الرحیم

ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای عزیز :  "فرمودند راهیان نور یک فناوری جدید برای استفاده از معدن تمام نشدنی سال‌های دفاع‌مقدس است"

با توجه به اهمیت برگزاری اردوی راهیان که در هفته جاری نیز در سخنان حضرت امام خامنه ای عزیز هم  آمده بود ایشان کاروانهای راهیان نور را یک مبارزه عظیم مردمی برای زنده نگه داشتن آن دوران پرعظمت خواندند.

 مدیریت، سازماندهی و بکارگیری ساز و کارهای دقیق و روش های جذاب و مطمئن برای حفظ و نشر معارف و ارزش های دفاع مقدس نیازمند درک عمیق و همه جانبه از ابعاد و زوایای این حقیقت معجزگون است که بیش از همه مسئولیت دست اندرکاران راهیان نور و میراث داران این حوزه مبارک در کشور را سنگین تر کرده است حال چگونه است اردوهای راهیان نور دانشجویی که با ریاست  شخص وزیر علوم  به عنوان مسئول اصلی ستاد قرارگاه مرکزی راهیان نور دانشگاهیان کار خود را آغاز کرده و در احکام جداگانه ای روسای دانشگاههای مادر هر استان را به عنوان مسئول قرارگاهای دانشجویی راهیان نوراستانی  منصوب نموده برخی از آنها سلسله مراتب سازمانی را نیز رعایت ننموده و گستره دهن کجی خود را نسبت به عظیم ترین حرکت فرهنگی سالیانه دانشگاه و کشور وسعت می دهند.

اخیرا در شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گلستان متوجه انحراف بزرگ از فعالیت های ابلاغی فرهنگی شدیم که در بازه هماهنگی ها و اعزام به مناطق دفاع مقدس همچون سنوات گذشته، در اولین سال مسئولیت دکتر نهضتی در پیام نور استان کمترین یا عدم همکاری در انجام این برنامه عظیم فرهنگی را داشته است.

 این در حالی است که دانشجویان مرکز پیام نور که بخش قابل توجهی از دانشجویان را شامل می شوند با مخالفت مسئولین دانشگاه و عمل نکرن آنان به تعهداتشان نمی توانند به سرزمین نور اعزام شوند و جالب اینکه سهمیه ای که برای این دانشگاه در نظر گرفته شده بسیار کمتر از ظرفیت مورد انتظار بوده است.

جناب وزیر محترم علوم جنابعالی در نشستی که با اعضای قرارگاه ملی راهیان نور دانشجویی شهید علم الهدی داشتید از حمایت جدی از برگزاری اردوهای راهیان نور خبر داده بودید؛ اما در کمال ناباوری شاهد این هستیم در عهد جمهوری اسلامی که ثمره خون هزاران شهید می باشد مسئولین دانشگاه پیام نور استان گلستان حتی از تبلیغات برای ثبت نام اردوهای راهیان نور ممانعت کردند و به دانشجویان اعلام کردند حق نصب بنر تبلیغی ثبت نام راهیان نور  را در دانشگاه ندارید چرا که قرار نیست امسال دانشجویی از پیام نور به سفر راهیان اعزام شود.

وزارت علوم و سازمان مرکزی پیام نور پاسخ دهید تا کی جناب دکتر نهضتی انفعال فرهنگی در پیام نور استان گلستان را باید ادامه دهد؛ البته عدم همکاری ایشان در گرامیداشت و اشاعه فرهنگ عظیم کاروان راهیان نور در برگزاری اردوهای جهادی و طرح ولایت دانشجویی نیز مشهود بوده و این در حالی است که همکاری با تشکلهای دانشجویی جزو وظایف معاونت فرهنگی دانشجویی می باشد.

اما توصیه ای داریم به جناب دکتر نهضتی؛ چند روزی که بر کرسی مسئولیت پیام نور استان گلستان تکیه زدید بدانید و آگاه باشید راهیان نور نشان دهنده اقتدار و پیوند مسئولین و اقشار با نظام و انقلاب است، راهیان نور یک اتفاق نیست، یک مقطع نیست بلکه یک مکتب است و راهیان نور یعنی زنده نگه داشتن یاد شهدا که امام خامنه ای عزیز تاکید داشتند که زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و چراغ راهنماست.

علی ایها الحال روند فرهنگی جاری در دانشگاه پیام نور به بهانه نبود اعتبارات برای اعزام دانشجویان به راهیان نور نگران کننده است و می طلبد وزارت علوم، سازمان مرکزی پیام نور و مسئولین استانی با دقت و نظارت بیشتری وارد عمل شوند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای استان گلستان

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها   

0 # رجبی 1396-12-23 23:56
با سلام در هر نوشته ای باید خدا را در نظر داشت نه حرف های عده ای که به ظاهر مسلمانی می کنند در خصوص مطالب فوق الذکر چند گناه این سایت مرتکب شد هم دروغ وهم تهمت وهم افتراء نسبت به سرپرست دانشگاه وهم به ساحت دانشگاه ،واقعا دیدگاه ما نسبت به بسیج اگر این افراد بی اطلاع وکم ظرفیت وشور بدون شعور باشند باید گفت وعلی الاسلام والسلام.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018