جشنواره سالانه علمی سمنو و محصولات بر پایه مالت با حضور مسئولین دانشگاهی در سالن خلیج فارس علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان آغاز به کار کرد.

به گزارش دانشجوسلام؛ دبیر این جشنواره در مراسم افتتاحیه گفت: این جشنواره با شعار گسترش محصولات سنتی، تغذیه سالم و فرصت های کارآفرینی برنامه ریزی شد.

dsc 0569 copy1

 یحیی مقصودلو افزود: گسترش، تولید و ترویج انوع غذاها و نوشیدنی ها بر پایه مالت و غذاهای سنتی، تحکیم پیوند علم، صنعت و جامعه و ایجاد زمینه های کسب و کار سه هدف برگزاری این جشنواره است.

وی بیان کرد: براین اساس و به جهت آشنایی دانشجویان در بهمن ماه امسال، کارگاه آموزشی تهیه سمنو در دانشکده صنایع غذایی دانشگاه برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در ادامه گفت: بحث تامین غذا و امنیت غذایی یکی از مهمترین چالش های بشر است که با افزایش جمعیت این موضوع در همه کشورها به خصوص کشورهای در حال توسعه نیاز به تحقیق و پژوهش دارد.

7نجفی

علی نجفی نژاد تاکید کرد: بر این اساس وزارت علوم و دانشگاهها ماموریت یافتند در زمینه تحقیق و پژوهش در مسائل زیست محیطی، اشتغال و ... به رویکرد کارآفرینی و تولید ثروت روی بیاورند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به عنوان دانشگاه تخصصی برای ارتباط  بیشتر با جامعه و صنعت برنامه های مختلفی را اجرا کرده و یا در دست اقدام دارد که یکی از انها پروژه پایلوت پلنت صنایع غذایی است تا بتوانیم موضوع کارآفرینی و ارتباط با مردم و صنعت را از درون دانشگاه فرهنگ سازی کنیم.

گفتنی است: نمایشگاه این جشنواره تا 22 اسفند ماه در پایلوت پلنت صنایع غذایی واقع در پردیس دانشگاه پذیرای عموم مردم است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018