استاد روانشناسی و متخصص تیپولوژی در دومین همایش تخصصی تحکیم خانواده به بیان عوامل تحکیم بخش در زندگی و مسائلی که موجب طلاق و جدایی در زندگی می شود پرداخت.

به گزارش دانشجوسلام؛ سید محمود انوشه دیشب در همایش "تخصصی تحکیم خانواده " در گرگان اظهار کرد: ازدواج یعنی شناخت، انعطاف و امید دادن متقابل برای باهم رسیدن به یک هدف مشترک است.

روانشناس و متخصص تیپولوژی گفت: بزرگترین هنر زندگی، قضاوت نکردن دیگران در موقعیتی که در آن نبوده ایم است.

این استاد دانشگاه ادامه داد:هرگز تحت کنترل و تاثیر سه عامل گذشته، پول و مردم نباشید.

وی خاطر نشان کرد: هیچگاه احساس، صداقت و خانواده خود را فدای هیچ کس و هیچ چیز نکنید.

این متخصص تیپولوژی تصریح کرد: هرگز  کسانی که در سختی ها رها یا گرفتارتان می کنند و یا در سختی ها یاری می کنند  را فراموش نکنید.

به گفته وی،نگرانی امروز، مشکل فردای را حل نمی کند بلکه فقط شادی امروزیتان را از بین می برد.

انوشه با اشاره به اینکه مشکل جامعه نادانی نیست بلکه توهم دانایی است، اظهار کرد:دانش و اطلاعات با یکدیگر تفاوت دارند و دانستی های نادرست و اطلاعات نسنجیده و زرد ، خطر بزرگ مردم کشور است که از طریق موبایل ها ترویج می شود.

وی گفت: میزان طلاق در حال حاضر در کشور  21 نفر در ساعت است و میانگین صرف زمان، انرژی و تمرکز دانشجویان ایرانی بر روی موبایل بیش از 43 واحد دانشگاهی در ترم است.

این متخصص تیپولوژی یادآور شد: صمیمیت ، تعهد و شور و شوق جنسی سه راس مثلث عشق کامل است.

وی توضیح داد: اگر در رابطه ای صمیمیت و تعهد باشد عشق ترحمی است و عشق رمانتیک بر 95 درصد دانشجویان ما فاقد تعهد و عشق  است و عشق حاکم بر بیشتر خانواده های ایرانی نیز فاقد صمیمیت است و فقط دارای دو مولفه ی تعهد و میل جنسی است.

وی به 8 دلیل طلاق های زود هنگام در خانواده ها اشاره کرد و گفت: اصرار خانواده ها،ارتباط با عشق سابق،فراموش کردن رابطه گذشته،ازدواج به امید تغییر و رسیدن به همسر ایده آل،ازدواج از سر شیفتگی  و ترحم و ازدواج با استاد و مربی از عوامل طلاق ها امروز جامعه است.

گفتنی است این همایش تخصصی به همت دانشگاه پیام نور استان گلستان، واحد سلامت روان معاونت بهداشتی گرگان و مرکز طب پیشگیری و ارتقاء سلامت باران برگزار شد.

photo 2018 02 13 00 07 32

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018