رییس دانشگاه آزاد گرگان از میزبانی دوشهید خوشنام دوران دفاع مقدس در هفته آینده خبر داد و حضور این شهدا را موجب رشد افزایش معنوی در بین دانشگاهیان این دانشگاه خواند.

به گزارش دانشجوسلام؛ رییس دانشگاه آزاد گرگان در جمع اصحاب رسانه  اظهار کرد: در آستانه شهادت حضرت زهرا استقبال از دو شهید خوشنام در واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد گرگان برگزار می شود و قرار است در هفتمین روز تدفین این شهدا مراسم یادواره ۶۰ شهید مدافع حرم دانشگاه آزاد اسلامی کشور برگزار شود.

سید علی طاهری گفت: مراسم استقبال از دو شهید خوشنام گمنام در روز شنبه با ورود پیکرهای پاک شهدا به گرگان برگزار می شود که این مراسم برعهده ستاد شهرستانی استقبال از شهدا است.

وی افزود: مراسم وداع با این دوشهید گمنام  در غروب شنبه بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور عموم مردم و دانشگاهیان استان در دانشگاه آزاد گرگان برگزار خواهد شد.

طاهری بیان کرد: در روز یکشنبه۲۹ بهمن مراسم تشیع این دوشهید خوشنام از محل بهداری سپاه تا چهار راه شهدا است و از آنجا به دانشگاه آزاد منتقل و از ابتدای ساختمان دادگستری تا محوطه دانشگاه، مراسم تشیع انجام می شود.

رییس دانشگاه آزاد گرگان گفت: از سال گذشته بحث تدفین شهدای گمنام در دانشگاه مطرح شد که جا دارد از کسانی که قبلا در این راستا زحمتی کشیدند تشکر کنم.

وی ادامه داد: این توفیقی برای جامعه دانشگاهی خصوصا دانشگاه آزاد است که همزمان با روز شهادت بانویی که مقبره اش گمنام است میزبان دو شهید ۱۹ و ۲۲ ساله  خوشنام گمنام است.

طاهری در رابطه با تاثیر حضور شهدا در دانشگاه اظهار کرد: حضور شهدا در درجه اول باعث نورانیت و معنویت فضای دانشگاهی برای اساتید، کارکنان و دانشجویان خواهد شد و  اینکه نسل جدید که دفاع مقدس و شهدا را درک نکرده اند  مزار این شهدا  می تواند بستری برای برگزاری مراسمات فرهنگی و آشنایی با فرهنگ دفاع مقدس در دانشگاه شود.

وی ادامه داد: در نظر داریم با حضور این شهدا در دانشگاه کلیه مراسمات فرهنگی هفتگی را در این مکان برگزار کنیم و این امر به رشد فضای معنوی در بین دانشجویان کمک می کند.

در ادامه سید رضا موسوی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد گرگان گزارشی از روند برنامه های انجام شده ارائه کرد.

وی گفت: در طول این مدت ۸ جلسه با اعضای کمیته برای برگزاری مراسم تدفین شهدا و همچنین برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم دانشگاه آزاد برگزار شد.

موسوی ادامه داد: در این مدت کمیته های فرهنگی،اجرایی،انتظامات،پشتیبانی،روابط عمومی و مالی تشکیل شد.

وی افزود: رجز خوانی در مراسم یادواره شهدا ، برگزاری نمایش خیابانی بعد از مراسم تدفین در محوطه دانشگاه و همچنین تصویر سازی شهدای مدافع حرم استان و تقدیم آن به خانواده شهدا از جمله برنامه های متنوع این مراسم می باشد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018