دبیر شواری راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی گفت:بسیاری از مشکلات موجود جامعه به دلیل وجود قوانین مادری است که درست وضع نشده و به تبع قوانین بعدی نیز که در ذیل آن به تصویب می رسد ناقص و پر از اشکال است از اینرو بیان مطالبات صحیح با طرح سوال اساسی از وظایف این شورا است.

به گزارش دانشجوسلام؛ حجت الاسلام علی کشوری در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: الگو سازی رفتار و تغییر گفتمان از مشخصه بارز این شورا است

دبیر شواری راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی افزود:   این شورا دارای بوروکراسی و آیین نامه های سازمانی خاص نیست .

وی گفت:بسیاری از مشکلات موجود جامعه به دلیل وجود قوانین مادری است که درست وضع نشده و به تبع قوانین بعدی نیز که در ذیل آن به تصویب می رسد ناقص و پر از اشکال است.

این مقام مسئول در خصوص ضمانت اجرایی پیشنهادات این مرکز از سوی قانونگذاران گفت: بالاترین ضمانت اجرایی پذیرش فکر درست است و معتقدیم اگر فکر جامعه و قانونگذاران ما اصلاح نشود صرفا قوانین خشک و رسمی نمی تواند ضمانت اجرایی امور باشد.

کشوری افزود: پرسش و مطالبه درست از مسئولین می تواند در نشان دادن راه به آنان مفید باشد و مسئول می داند در چه مسیری باید قدم بردارد و مطالبه جامعه از او چیست.

وی ادامه داد: وقتی خبرنگاری سوال غلط را از مسئول بپرسد مطمئنا مسئول هم به آن سوال غلط، پاسخ اشتباه می دهد و همین باعث ریل گذاری اشتباه قوانین  نیز می شود.

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی تصریح کرد: بر اساس الگوی پیشرفت اسلامی ۲۴۳ مادر سوال را طراحی کردیم و در اختیار پرسش کنندگان رسانه ها از جمله رسانه ملی قرار داده ایم که باید از مسئولین امر مطالبه کنند.

کشوری گفت: طرح سوالات باعث تصمیم سازی می شود از اینرو باید هر فردی حتی به تنهایی به سراغ نماینده حوزه انتخابیه اش برود و از او در مورد قوانینی که در مجلس می گذرد سوال کند.

وی بیان کرد: به طور مثال معاونت حقوق زنان ریاست جمهوری که وظیفه دفاع از حقوق زنان را به عهده دارد قوانینی را وضع می کند که اگر مردی برعلیه زن ظلمی کند جرائمی برایش در نظر گرفته اند در حالی که به این مسئله توجه نکردند که همین طرح شکایت می تواند باعث آزار و اذیت زن شود و این و نمونه هایی از این قبیل نشان دهنده ناقص و بی برنامه بودن طرحها دارد.

وی فعالیت در این مرکز را به صورت آتش به اختیار خواند و افزود: الگوی پیشرفت اسلامی ماموریتش این است یک عده جوانمرد که درد  را می فهمند و راه حل را می دانند  آتش به اختیار جلوی آسیبهایی که جامعه را تهدید می کند بگیرند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018