معاون غذا و دارو وزیر بهداشت در افتتاحیه همایش مدیران تجهیزات و ملزومات پزشکی در گرگان گفت : کسانی که در زمان تحریم ها تجهیزات پزشکی را به قیمتهای غیر واقعی فروختند باید شرمنده باشند.

به گزارش دانشجو سلام؛ «دکترغلامرضا اصغری» در  افتتاحیه این همایش که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گرگان به مدت دو روز در حال برگزاری است گفت: وزارت بهداشت یکی از موفقترین وزارتخانه های دولت یازدهم بوده است و قاضی زاده هاشمی توانست اهمیت سلامت را برای تمام مدیران رده بالا و تصمیم گیرنده ثابت کند.

وی گفت: رای اعتماد بالای مجلس به وزیر بهداشت را می توان یکی از مهمترین دلایل موفقیت ارزیابی عملکرد این وزراتخانه خواند .

اصغری گفت: برای شکر گزاری از تحول بزرگی که در حوزه سلامت رخ داد باید هریک از ما بتوانیم سهم خود را در ارائه خدمت پزشکی انجام دهیم.

معاون وزیر با انتقاد از خرید تجهیزات در بسیاری از بیمارستانها گفت: شما به عنوان ناظرین خرید تجهیزات پزشکی در بیمارستانها نباید بگذارید کارپردازها تامین کننده اقلام پزشکی بیمارستان باشند و تصمیم گیرنده نهایی باشند .

وی با انتقاد از برخی که در زمان تحریمها تجهیزات پزشگی را به قیمت غیر واقعی و بالا می فرختند گفت: این افراد و شرکتها بایدبرای سودجویی در زمان تحریمها شرمنده باشند و سرشان همواره در پیشگاه مردم پایین است.

وزیر صفحه2

وی افزود: در این مدت توانستیم با ساماندهی برای اقلام پزشکی سقف قیمت در نظر بگیریم  هرچند در حوزه های دیگر هنوز روال قبلی ارائه می شود و بسیاری از کالاها با قیمت غیر واقعی ارائه می شود.

اصغری ادامه داد: مردم در خرید تجهیزات پزشکی در بازار به ما اعتماد میکنند و ما به عنوان وکیل مردم باید با نظارت صحیح کالایی استاندارد و با قیمت واقعی به آنان ارائه دهیم.

وی با انتقاد از وضعیت نظارت خرید تجهیزات پزشکی در بیمارستانها گفت: شما به عنوان ناظرین خرید تجهیزات پزشکی باید بر بیمارستان خصوصی و دولتی نظارت داشته باشید و سوال جدی امروز این است آیا این نظارتها انجام می شود!

وی گفت: حداقل اگر درحوزه دولتی این نظارتها صورت گیرد بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد و لی متاسفانه باید گفت هنوز از پس سیستم دولتی خود هم بر نیامدیم و در آن گرفتاریم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018