نماینده دوره نهم مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی در مراسم عزاداری سید الشهدا در جمع دانشجویان عزادار علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان از باید و نبایدهای برخی برای دینداری گفت.

به گزارش دانشجو سلام؛ مراسم عزاداری سید الشهدا با همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

 حجت الاسلام سید علی طاهری در این مراسم گفت: قدر این مراسمات را بدانید و مطمعن باشید صاحب این مجالس اجر آن را به شما می دهد و این توقیقی  از طرف خود امام حسین است .

نماینده دوره نهم مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی افزود: امام حسین جمله معروفی دارد که مردم عمدتا بنده دنیا هستند و دین را تا زمانی که منفعت برایشان دارد قبول دارند و هنگامی که حفظ دین برایشان سختی داشته باشد دینداران واقعی خیلی کم اند.

وی ادامه داد: این جمله امام خیلی سنگین و هشداری برای همه دینداران است و باید همه ما خود را محک بزنیم و ببینیم  تاکجامی توانیم پای دین بایستیم.

وی گفت: باید ببینیم آیا امروز مانند کوفیان عمل می کنیم یا مانند 72تن اصحاب امام حسین هستیم.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: 30هزار نامه از سوی مردم کوفه به امام فرستاده شد که البته هر نامه امضاکنندگان متعددی داشت و با توجه به اینکه امام سابقه خوبی از کوفه نداشت پسر عموی خود را فرستاد و البته تا این لحظه هم خطری برایشان وجود نداشت از اینرو از وی دفاع کردند اما به محض ورود ابن زیاد فهمیدند دینداری خطرناک است و امام را تنها گذاشتند.

وی گفت: اگر می خواهیم بدانیم در لحظه سخت دیندار هستیم یا نه! باید ببینیم در لحظه شروع سختی های کوچک چطور عمل می کنیم.

حجت الاسلام طاهری افزود: اگر می خواهیم زغال وجود ما به الماس تبدیل شود باید سختیها را تحمل کنیم البته این را هم باید بدانیم که سختی را نباید برای خود درست کنیم.

وی به اتفاقات انتخابات اخیر اشاره کرد و گفت: مردم را در زمان انتخابات از جنگ ترساندند و بسیار ی هم واقعا از این مسئله ترسیدند و مطمعنا این افراد در زمان امام حسین هم حتما در مقابل تهدیدات ابن زیاد صحنه را خالی می کردند.

وی گفت:بسیاری که دستشان به خون امام حسین آلوده شد باور نمی کردند به چنین روزی گرفتار شوند اما بر سر دوراهی دنیا نهایتا دنیارا انتخاب کردند.

وی گفت: باید در این راه از شهدا کمک بگیریم و امثال شهید حججی را خدا به عنوان یک حجت به ما نشان داد تا ببینیم اگر دسترسی و همانند شدن با امام معصوم غیرممکن است اما می توان همانند این شهدا عمل کنیم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018