در مراسمی با حضور مسئول ناحیه دانشجویی استان و رییس دانشگاه گلستان، فرمانده حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه گلستان تودیع و معارفه شد.

به گزارش دانشجو سلام؛ در این مراسم علیرضا وریج کاظمی دانشجوی با اخلاق دانشگاه گلستان جای خود را به امیر رضا آهوان بسیجی تازه نفس و ورزشکار می دهد تا بتواند امورات بسیج را با همفکری نیروهای خلاق و کارآمد بگرداند.

  جلسه با تلاوت قرآن شروع می شود و  سپس مجری برنامه، مسئولین حاضر در مراسم را معرفی می کند.فرمانده ناحیه دانشجویی استان، رییس دانشگاه گلستان، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، معاونتهای ناحیه دانشجویی وهمچنین دانشگاه گلستان از جمله حاضرین در این مراسم دانشجویی می باشند.

در ابتدا مجری به رسم میزبانی از فرمانده ناحیه دانشجویی دعوت می کند تا آغازگر سخن باشد.

معارفه۱۲

اسلحه جنگ نرم را بگیرید و راه را ادامه دهید

«دکتر طاهری زاده» در همان ابتدا می گوید که می خواهد با لحنی صمیمی و بسیجی با دانشجویان سخن بگوید.

وی ضمن گرامیداشت ایام عزاداری سرو و سالار شهیدان به دانشجویان بسیجی توصیه  می کند که اگر می خواهید ره صد ساله را یک شبه طی کنید به گفته بزرگان تنها راهش شرکت در مراسم عزاداری اباعبدالله و گریه بر ایشان است.

فرمانده ناحیه دانشجویی استان  کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا را به دانشجویان یادآوری می کند و می گوید: یکی از راههای ادامه راه حسین بن علی، بسیجی گری است و خیلی از جوانان با اقتدا به امام حسین توانستند این ره صد ساله را در چشم بر هم زدنی بپیمایند.

طاهری زاده،در ادامه خاطرات قابل تاملی از شهدا می گوید و ادامه می دهد که شما هم اگر می خواهید مانند شهدا باشید باید در این میدان نبرد زحمت بکشید چرا که امروز این میدان نرم، محل نبرد است و شما رزمنده این میدان هستید.

فرمانده ناحیه دانشجویی استان از زحمات علیرضا کاظمی مسئول قبلی حوزه آیت الله خامنه ای دانشگاه تشکر می کند و به امیرضا آهوان می گوید که اسلحه جنگ نرم را بگیر و با قوت این راه را ادامه بده.و با این کلام به سخنان خود پایان می دهد.

مجری در ادامه از حجت الاسلام عین الکمال مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه دانشجویی می خواهد حدیثی را برای جمع حاضر بیان کند.

یا حسین فرماندهی از آن توست

حاج آقا عین الکمال هم در همان ابتدا به سراغ اصل مطلب می رود و به این نوشته مشهور در بین رزمندگان دفاع مقدس اشاره می کند و می گوید در زمان دفاع مقدس وارد هر مقر و قرار گاهی که می شدی بر سر در قرارگاه نوشته بود «یا حسین فرماندهی از آن توست» و این یعنی همه کسانی که در بسیج مسئولیت می پذیرند باید بدانند که تنها وسیله ای بیش نیستند و هیچ زمانی این صندلی ها خالی نمی ماند و همه وسیله ای برای پیاده کردن اهداف و آرمانهای والای امام حسین هستند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه با همین جملات کوتاه ولی پر معنا به سخنان خود پایان می دهد.

برای پیاده کردن اهداف انقلابیتان باید تخصص داشته باشید

9633373

نوبت به «دکتر فرهاد یغمایی» رییس دانشگاه گلستان می رسد. وی از همان ابتدا به اخلاق و رفتارخوب علیرضا کاظمی اشاره می کند و برای اولین بار در برابر وی اعتراف می کند که همیشه فعالیت و شفافیت در برخوردش را در جلسات برای دیگران مثال می زده است. او همچنین امیر رضا آهوان را هم جوانی مودب توصیف می کند و می گوید امیدوارم با همکاری سایر دانشجویان بسیجی بتواند در انجام وظایفش موفق باشد.

رییس دانشگاه گلستان، که در این مراسم بیشتر سعی می کند از منظر استاد و دانشجو سخن بگوید خطاب به دانشجویان بسیجی می گوید: شما جوانان به فرموده رهبر معظم انقلاب افسران جنگ نرم هستید برای همین باید اهداف و برنامه های خود را به طور درست پیاده کنید.

یغمایی ادامه می دهد: بسیجی یک تفکر است و با فکر بزرگی تشکیل شد اما اگر این افکار در اعمال کسانی که این عنوان را دارند نباشد موجب خسارت می شود.

وی به دانشجویان بسیجی می گوید:برای اینکه بتوانید افکار و برنامه های خود را در سطح کلان مدیریتی پیاده کنید باید تعهد و تخصص را با هم داشته باشد برای همین سعی کنید ادامه تحصیل دهید چون اگر شما جوانان متعهد به سبب نداشتن تخصص نتوانید به برخی مسئولیتها دست یابید جامعه ضرر خواهد کرد.

علیرضا وریج کاظمی و امیر رضا آهوان هم فرصت کوتاهی می گیرند و شرح کوتاهی از فعالیتهای انجام شده و پیش روی خود می گویند و سپس مسئول بازرسی ناحیه دانشجویی حکم مسئولیت فرمانده جدید بسیج دانشگاه را می خواند و کاظمی رسما جای خود را به آهوان پر انرژی می دهد.

با آرزوی موفقیت برای همه دانشجویان انقلابی در دانشگاههای کشور.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018