رییس دانشگاه جامع گلستان در نشستی خبری به تشریح عملکرد دوران مدیریتش پرداخت و با استقبال از نقد سازنده گفت: نقد، مدیران را به حرکت وا می دارد و البته برخی هم برخی واضحات  را نمی بینند و خود را به خواب زده اند.

به گزارش دانشجو سلام؛ فرهاد یغمایی در نشستی خبری به تشریح عملکرد فعالیتهای صورت گرفته در دوران مدیریت خود اشاره کرد.

وی گفت: فعایتهای انجام شده در طول مدیریت بنده از سال ۹۲ تاکنون روشن و مشخص است و اطلاع رسانی  کافی نیز در این مدت صورت گرفته است.

هر چه از دوست رسد نیکوست

وی با توجه به انتقاداهای برخی رسانه ها در مورد فعالیتهای مدیریت دانشگاه گفت:  ما از فضای نقد و وجود منتقدان استقبال می کنیم چرا که اگر نقد نباشد حرکت رو به جلو صورت نمی گیرد.

وی گفت: عصبانیت از نقد کردن مربوط به دوران جوانی است  و در سنین ما دیگر نباید از این مسائل ناراحت شد و باید گفت هرچه از دوست رسد نیکوست.

وی گفت: توانستیم برخی از فعالیتها مانند افتتاح پردیس سرخنکلاته  که کمتر کسی به افتتاح آن امید داشت را در هفته دولت به بهره برداری برسانیم  در حالی که افتتاح این پروژه می بایست دو سال پیش اتفاق می افتاد. 

پرهیز از کار نمایشی

یغمایی ادامه داد: بنده خیلی به دنبال کلنگ زنی، کارهای نمایشی و افتتاح کردن به هر قیمتی نیستم چرا که تحمیل هزینه بر دولت را نمی پسندم.

وی افزود: ساختمان اداری مالی پردیس سرخنکلاته حداکثر تا دهه فجر افتتاح خواهد شد و تمام کارکنان این بخشها به آن مکان منتقل می شوند.

یغمایی  افزود:  رشته هایی مانند حقوق، گرافیک،مدیریت و مهندسی صنایع که در دانشگاههای دولتی استان نبوده برای اولین بار در دانشگاه گلستان ارائه شد.

در مقابل فشارهای سیاسی مقاومت کردیم

رییس دانشگاه گلستان با بیان اینکه در دوره مدیریتش تعداد اعضای هیئت علمی از ۱۱۳ به ۱۵۰ نفر رسیده اظهار داشت: تمام جذبهای انجام شده در این دانشگاه  کیفی بوده و  برخی اظهار نظرها در سیاسی بودن آن نادرست است  چرا که  اتفاقا  این دوره جلوی جذبهای سیاسی گرفته شد البته  افرادی با فشارهای سیاسی درصدد بودند تا عضو هیئت علمی شوند که در مقابل آن مقاومت کردیم.

وی گفت: دانشگاه محل فعالیتهای علمی است و اگر با توجه به این شاخصه  اساتید عمل کنند می توانند به راحتی فعالیت کنند چرا که قرار نیست دانشگاه پایگاه سیاسی افراد شود و این تفکر از سمت هر فردی انجام شود مطمعنا جلوی آن خواهد گرفته شد.

تامین رفاه دانشجویان الویت اصلی کار

وی گفت: دانشکده علوم که در دولت قبل با بودجه های نفتی  تامین اعتبار شده بود در دولت جدید صرفا با هزینه های محدود دانشگاه تکمیل شد.

وی با اشاره به برخی نقدها در مورد مدیریت دانشگاه گفت: فعالیتهای ما صرفا به سمت جذب دانشجو نبوده بلکه به فکر تامین امکانات رفاهی نیز بوده ایم و برای اینکه دانشجویان قدیمی به فضای جدید عادت نداشتند ، کلاسهای دانشجویان جدید الورود که برای اولین بار به فضای دانشگاه وارد می شوند در پردیس سرخنکلاته برگزار می شود.

 رییس دانشگاه گلستان اظهار داشت: متاسفانه افرادی که این فعالیتهای واضح را نمی بینند مانند کسانی هستند که خود را به خواب زده اند و قصد بیدار شدن هم ندارند.

مخالف کارهای سطحی و نمایشی

یغمایی گفت: هرچند با کارهای نمایشی مخالفم اما کلنگ پروژه سلف سرویس پردیس سرخنکلاته در این دوره زده شد  این در حالی بود که می توانستیم با یک میلیون تومان یک سوله را بسازیم ولی بنده با کارهای سطحی مخالفم و معتقدم کارها باید بر اساس  یک مبنای درست علمی و اصولی انجام شود.

وی در رابطه با فعالیتهای علمی پژوهشی دانشگاه در طول مدیریت خود گفت: ما در دانشگاه طبق نقشه جامع علمی کشور عمل کردیم  و این دانشگاه با سه دانشکده در گرگان  و یک دانشکده در علی آباد سعی دارد با نگاه جامع نگر از تمام ظرفیتها استفاده کند.

دانشگاه خانه افراد نیست!

وی تصریح کرد:  در جذب اساتید نهایت دقت را انجام می دهیم بطوریکه نسبت استاد به دانشجو در این دانشگاه ،یک به ۲۳ است که امیدواریم این نسبت به یک به ۱۷ برسد والبته این نسبت در دانشگاههای دیگر یک به ۲۵ می باشد.

یغمایی افزود: ۹۳ درصد اساتید ما در دانشگاه در مرتبه استادیار به بالا هستند و این مسئله به خاطر این است که ضوابط  دقیقی بر آن حاکم است و چنانچه استادی نتواند خود را به درجه علمی مورد نظر برساند و ارتقاء علمی پیدا کند از حضور آنان جلوگیری می شود چرا که اینجا خانه افراد نیست که بخواهند بدون کیفیت به ۳۰سال به کار خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: خوشبختانه  اساتیدی در دانشگاه گلستان تدریس می کنند که جزو ۵۰ نفر اول رتبه علمی کشور را دارا هستند و این نشان می دهد که استادان دیگر نیز اگر بخواهند می توانند خود را رشد دهند.

رییس دانشگاه گلستان افزود:  این دانشگاه رتبه هفده isc را دارا می باشد و منتقدین به رشد علمی به این سوال پاسخ دهند که جایگاه دانشگاه در سالهای قبل چگونه بود؟!

فروش میلیاردی از مقالات پژوهشی

وی گفت: در زمان مدیریت جدید توانستیم یک میلیارد تومان از محل فروش مقالات علمی درآمد کسب کنیم که این گزارش را  در شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه داده ام.

 یغمایی گفت: قبل از آنکه مسئولین استانی از ما گزارش بخواهند گزارش فعالیتهای دانشگاه به طور مداوم  به مسئولین مربوطه داده شده و  این گونه نیست که دانشگاه هرطوری بخواهد فعالیت کند.

وی ادامه داد:  شورای انقلاب فرهنگی بر فعالیتهای دانشگاه نظارت می کند و لازم نیست این گزارش به دیگران داده شود چرا که مرجع نظارتی مربوطه بر امور دانشگاه نظارت می کند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018