نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قداست مادر بودن، دختر بودن و همسر بودن در جامعه اسلامی گفت: بانوی در تراز انقلاب اسلامی هیچ گاه اخلاق و انسانیت خود را فدا نمی‌کند.

خبرنگار- فاطمه رایجی به گزارش دانشجوسلام، فاطمه مقصودی عصر امروز در آیین اختتامیه همایش ملی نقش بانوان در ایجاد تمدن نوین اسلامی با رویکرد الگوی سوم در دانشگاه فرهنگیان گرگان اظهار کرد: مقبولیت و محبوبیت زن در جامعه غربی مورد ظلم قرار گرفته است، امروز در غرب ظلمی به زن شده که باید مدعی باشیم.

وی با اشاره به اینکه زنان در غرب منفعل هستند، افزود: این در حالی است که بانوان ایرانی در عرصه های مختلف حضوری فعال دارند، در تاریخ این مرز و بوم و در اشعار بزرگانی چون حافظ، فردوسی، عطار و مولانا زن چهره جمال خدا در  لطافت و ایثار و عشق و خوبی های لطیف و نرم افزار الهی است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در تمدن نوین اسلامی زن هویت، اخلاق و انسانیت خود را فدا نمی کند، تصریح کرد: در تمدن اسلامی زن مورد ظلم واقع نمی شود.

مقصودی با اشاره به اینکه نگاه به زن باید متحول شود، گفت: بانوان در نشان دادن خدا در وجود خودشان از مردان جلوتر و مظهر خالقیت هستند، زن در دل خودش به خدا نزدیکتر است و زنها رقیق و لطیف هستند.

وی تاکید کرد: زن اگر شرف خود را رها کند همانند جامعه غربی تبدیل به بازیچه خواهد شد و تمام هویت خود را فدا می کند.

مقصودی با اشاره به اینکه فرزندآوری باعث شجاعت مادران می شود، گفت: شخصیت زنی که دارای یک فرزند است با مادری که فرزندان بیشتری دارد متفاوت است، مادرانی که فرزندان بیشتری دارند تحول بیشتری پیدا کردند و این مهم را فقط یک مادر می تواند درک کند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید