معاون حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : هدف ما آن است که گام به گام دانشگاه ها را در زمینه کرسی های نظریه پردازی حمایت کنیم .

به گزارش دانشجوسلام؛ کمیته دستگاهی (شورای نظریه پردازی)، نقد و مناظره با حضور هیات رئیسه دانشگاه گلستان و آقای دکتر علی اکبر مسگر معاون حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

رئیس دانشگاه گلستان، ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه محرم، از تشکیل کمیته دستگاهی نظریه‌پردازی، نقد و مناظره در حوزه علوم انسانی در دانشگاه گلستان استقبال و تاکید کرد با آغاز به کار این کمیته، زمینه نقد و نظریه پردازی علمی در دانشگاه به شایستگی انجام شود.

فرهاد یغمایی بیان کرد: اهمیت این کرسی ها بر هیچکس پوشیده نیست و از دانشگاه ها در خصوص برگزاری کرسی های نظریه پردازی انتظار می رود که به آسانی از آن گذر نکنند و اگر دانشگاه ها به این مقوله توجه نکنند قطعا در آینده، جامعه با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

در ادامه معاون حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارشی از سابقه طرح کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره ارائه و به اهمیت موضوع اشاره کرد .

علی اکبر مسگر افزود: هدف ما آن است که گام به گام دانشگاه ها را در زمینه کرسی های نظریه پردازی حمایت کنیم تا بتوان  از این طریق نقش موثری در توسعه کشور داشت.

وی یادآور شد: کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره شورای عالی انقلاب فرهنگی، استاد محور و اعضای آن نیز هیات علمی دانشگاه ها تشکیل می دهند در حالی که کرسی آزاد اندیشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشجو محور است.

در پایان، اعضای جلسه به ارائه دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود به منظور هر چه بهتر برگزار شدن کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در دانشگاه پرداختند.

انتهای پیام /

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018