جواد فرامرزی گفت: بسیج دانشجویی استان گلستان در 7 حوزه درمانی ، تولید تجهیزات ، تهیه پک های بهداشتی ، ضدعفونی معابر و اماکن عمومی ، تهیه بسته های ارزاق و معیشتی ، حوزه فعالیت رسانه ای و ایجاد مرکز مطالعات و سنجش پیامدهای ویروس کرونا به مردم استان گلستان در شرایط بحران کرونایی خدمات رسانی کرد .

 

به گزارش دانشجوسلام مسئول بسیج دانشجویی استان گلستان در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص اقدامات بسیج دانشجویی در بحران کرونایی استان گلستان گفت: در خصوص اقدامات ناحیه بسیج دانشجویی استان گلستان در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در استان گلستان، این ناحیه از اوایل اسفند ماه سال 98 با تشکیل قرارگاه جهادی مقابله با ویروس کرونا، به مواجه با این موضوع پرداخت.

وی افزود: از همان ابتدا ، حوزه های مختلفی برای فعالیت وجود داشت ؛ از جمله کمک در حوزه مسائل بهداشتی و درمان بیماران مبتلا به این ویروس که در این زمینه حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گرگان با تعداد 90 نفر از دانشجویان بسیجی رشته های پزشکی و پرستاری در بیمارستان ها و مراکز درمانی در کنار کادر پزشکی به ارئه خدمات به بیمارن پرداختند .
جواد فرامرزی ادامه داد : از همین مجموعه 90 نفری ، 15 نفر در مرکز و سامانه پاسخگویی و مشاوره بهداشتی و درمانی 4030 به ارائه خدمت مشغول بودند .

تولید 80 هزار گان و ماسک توسط بسیج دانشجویان گلستان

وی گفت: با توجه به کمبودها موجود در سطح عمومی و درمانی در روزهای اول شیوع بیماری ، یکی دیگر از حوزه هایی که دانشجویان بسیجی به آن ورود کردند؛ حوزه تولید تجهیزاتی همچون گان، ماسک و مواد ضدعفونی کننده بود که این اقدامات ایجاد کارگاهای تولیدی در سطح بسیج دانشجویی کردکوی، علی آباد، آزادشهر و گنبد کاووس انجام گرفت و مسلما  با توجه به شرایط، این اقدامات ادامه خواهد داشت.

مسئول بسیج دانشجویی استان گلستان ادامه داد: تولید به موقع 78 هزار و 900 ماسک، 1100 گان و تولید 950 لیتر مواد ضدعفونی کننده توسط بسیج دانشجویان، توانست بخش قابل توجهی از نیازمندی و مشکلات استان گلستان را در حوزه تجهیزات مرتفع کند .

ضدعفونی معابر و اماکن عمومی در436 نقطه استان گلستان

فرامرزی تصریح کرد: با توجه به اینکه مسئله ضدعفونی معابر و اماکن برای در امان ماندن مردم از ویروس کرونا، یکی دیگر از اولویت ها بود؛ گروه های جهادی بسیج دانشجویی استان گلستان با مرحله ضدعفونی و گندزدایی معابر و اماکن عمومی در 436 نقطه استان گلستان به این موضوع ورود کرد.

تهیه و توزیع یکهزارو 780 پک بهداشتی، فرهنگی و آموزشی در سطح استان گلستان

وی گفت: یکی از حوزه های دیگری که بسیج دانشجویی استان گلستان به آن ورود کرد؛ حوزه تهیه و توزیع پک های بهداشتی و آموزشی بود که در این زمینه یکهزارو 780 پک تهیه و در بین مردم استان گلستان توزیع شد.

مسئول بسیج دانشجویی استان گلستان اضافه کرد: این پک های بهداشتی شامل ماسک، مواد ضدعفونی کننده و بروشورهای بهداشتی بود که بیشتر در بخش های محروم شهرها توزیع شد.

تهیه و توزیع 255 بسته معیشتی و ارزاق در بین نیازمندان

فرامرزی گفت: با توجه به فشار اقتصادی که به مردم نیازمند در دوران قرنطینه وارد شد؛ تهیه و توزیع بسته های معیشتی و ارزاق در دستور کار بسیج دانشجویی استان گلستان قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا با شناسایی خانواده های نیازمند در سطح استان، تعداد 255 بسته معیشتی و ارزاق در بین جامعه هدف توزیع شد.

فعالیت در حوزه رسانه تحت عنوان امید آفرینی و ایجاد آرامش در جامعه

مسئول بسیج دانشجویی استان گلستان تاکید کرد: یکی از مواردی که در دوران بحران کرونا حائز اهمیت بود ؛ ایجاد فضایی آرام برای مردم و امید آفرینی در جامعه بود که بسیج دانشجویی استان گلستان در بسترهای شبکه های اجتماعی، سایت ها و خبرگزاری ها با تهیه و انتشار مطالب و محتواهای امید بخش در راستای هدف یاد شده به فعالیت پرداختند.

راه اندازی مرکز مطالعات و سنجش پیامدهای شیوع ویروس کرونا در استان گلستان

وی با اشاره به اهمیت داشتن موضوع مطالعه و سنجش پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا در زمینه های گوناگون گفت : از جمله مسائلی که تاکنون در سطح استان به طور جدی به آن توجه و پرداخته نشده است ؛ بحث انجام مطالعات ، آینده پژوهی و احصاء پیامدهای ناشی از شیوع این ویروس در استان گلستان و بروز مشکلات یا مواجهات احتمالی آینده در حوزه های مختلف است .

فرامرزی افزود : برای رفع این نقیصه؛ ناحیه بسیج دانشجویی استان گلستان در راستای تحقق رسالت ذاتی خود و در کنار مجموعه فعالیت های جدی و جهادی خود در سایر زمینه های مربوط به مقابله با ویروس کرونا ، اقدام به راه اندازی مرکز مطالعات و سنجش پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا در استان گلستان نموده است .

وی در زمینه تشریح چگونگی راه اندازی و فعالیت این مرکز گفت : مرکز مطالعات و سنجش پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا در استان گلستان با مشارکت و همکاری تعداد زیادی از اساتید دانشگاه ، کارشناسان و دانشجویان دانشگاه های استان راه اندازی شده است و به مطالعه و پیامد سنجی در حوزه های اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی ، امنیتی ، مذهبی ، کشاورزی و محیط زیست ، بهداشت و درمان و ... می پردازد .

مسئول بسیج دانشجویی استان گلستان گفت : اخذ نظرات نخبگان و اساتید ، جمع بندی و سنجش صحیح پیامدها ، تحلیل دقیق داده ها ، اولویت بندی مسائل و مشکلات احتمالی ، تبیین و ارائه مشکلات احتمالی به مجموعه های مرتبط با آن ، مطالبه گری های لازم برای مواجهه صحیح و حل مشکلات و غیره از جمله اهداف راه اندازی و فعالیت این مرکز است .

وی در پایان با اشاره به استقبال خوب دانشجویان، اساتید و نخبگان استان از راه اندازی این مرکز اذعان کرد : درب مرکز مطالعات و سنجش پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا در استان گلستان به روی همه کارشناسان و صاحب نظران باز است تا با ارائه دیدگاه ها و نظرات خود ، زمینه تکمیل این پروژه علمی و تحقیقی برای حل مشکلات احتمالی آتی را فراهم آورند .

انتهای پیام /

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018