سردار معروفی فرمانده سپاه نینوا استان گلستان در جلسه قرارگاه راهیان نور دانشجویی که با حضور روسای دانشگاه ها، مسئولین فرهنگی، نهاد رهبری و بسیج دانشجویی برگزار گردیده بود گفت:جهاد و شهادت دو اصل مهم است که دشمن در حال زدن این جریان است و فکر کردند با شهادت حاج قاسم کار مثبتی کردند.

 به گزارش دانشجو سلام؛ سردار حسین معروفی فرمانده سپاه نینوا استان گلستان و همچنین همرزم شهید حاج قاسم سلیمانی در سخنانی در جمع فرهیختگان دانشگاهی که به منظور هماهنگی اعزام اردوی راهیان نور دانشجویی برگزار گردیده بود گفت: در رابطه با شهید حاج قاسم آنچه نیاز بود امام جامعه مطرح نمودند اما ما نیاز داریم که این کلید واژه ها را باز کنیم. دو کلید واژه که حضرت آقا نفرمود یکی ولایت پذیری و مالک اشتر بودن سردار سلیمانی، چون هردو به خود حضرت آقا برمی گشت بیان ننمودند. درست مانند کاری که امام در وصیت نامه  الهی سیاسی کردند. امام خمینی از یک مثلث دو ظلع را برای پیروزی انقلاب بیان کردند یکی ایمان و دومی محبت در صورتی که اصل اساسی مدیریت و امامت ولایت بود که اصلی اساسی بود ولی چون خود امام خطاب این اصل بود بیان ننموند تا نگویند انقلاب را امام غصب کرد. رهبر انقلاب هم چون پایه اصلی ولایت پذیری بود و مربوط به خودشون بود نفرمودند.

۲۰۲۰۰۱۲۱ ۱۰۱۴۳۲

وی خاطر نشان کرد: در نماز رهبری هم نکته دیگر است. آن نماز ضجه و گریه بود و رهبری در دوجا گریه کردند یکی در فوت امام و یکی درشهادت حاج قاسم. حضرت آقا در نماز می فرمایید اللهم ارزقنا شهاده فی سبیلک امام در حال جهت دهی به مردم است و نه اینکه فقط رهبر برای خودش آرزوی شهادت کند. جهاد و شهادت دو اصل مهم است که دشمن در حال زدن این جریان است و فکر کردند با شهادت حاج قاسم کار مثبتی کردند.

معروفی افزود: شهید حاج قاسم حرف امام را برد و در مناطق مختلف جاری و ساری کرد. این قدم بزرگ شهید سلیمانی در جهت گام دوم انقلاب بود. گام دومی که رهبر با دیدن تمام شبکه ها، وقایع و بسترها و زنجیره­ها نوشته است. رئیس جمهور آمریکا این نیروی مهم را ترور کرد که که همان کار داعش است .

سردار معروفی در بیان صلابت حاج قاسم گفت: از مسئولین ما کسی فکر نمی کرد که حاج قاسم در غزه رفته باشد و اسماعیل هنیه سه مرتبه حاج قاسم را سه مرتبه شهید قدس نامید. در جریان حمله داعش به اربیل، بارزانی به مسئولین ایرانی تماس گرفت و نهایت با حاج قاسم سلیمانی تماس گرفته شد در حالی که اربیل در حال سقوط کامل بود. زمانی که تماس حاصل می شود با یک گوشی حاج قاسم صحبت های بارزانی را گوش می داد و با یک گوشی دیگر در حال تدارک اعزام نیرو به اربیل بود. همچنین بشار اسد معمولا برای دیدارهای سیاسی از دفتر خود بیرون نمی رفت اما زمانی که حاج قاسم حضور می آوردند در هنگام ورود و خروج ایشان تا مقابل آسانسور وی را همراهی می کرد.

وی با بیان مکتبی که حاج قاسم به ارث گذاشت بیان کرد: حضرت آقا فرمودند که کاری که سردار سلیمانی کار حرکت در مکتب امام بود و بعد فرمود کار حاج قاسم مکتب است دقیقا همان مکتب رسول است. این مکتب حاج قاسم همان هنر دین، قرآن، اهل بیت و هنر ولایت و انقلاب اسلامی است. مکتب حاج قاسم طوری بود که حتی نوع شهادت خودش را خود انتخاب کرد و تکه تکه و پاره پاره شدن خواست خود شهید بود.

درابتدای این جلسه دکتر نجفی نژاد رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و همچنین ریاست قرارگاه علم الهدی راهیان نور دانشجویی گفت: دفاع مقدس 8 ساله از مهمترین مسائل تاریخ معاصر ایران است و گنجینه ای است که نیاز به کاووش بیشتر و استخراج مفاهیم آن برای انتقال به نسل جوان است. این دفاع مقدس برای کشور ما هم دستاوردهای مثبت داشت هم خسارت­هایی به کشور. جوانان خوبی که از دست دادیم اما در نهایت چیزی که از مجموع حاصل شد و اکنون آثار آن را می­ بینیم چیزی است که قابل مقایسه نیست.

۲۰۲۰۰۱۲۱ ۱۰۰۰۵۰

وی افزود: دفاع مقدس یک مکتبی بود برای سازندگی سرمایه اجتماعی و سرمایه انسانی. جوانانی که بدون نام و نشان وارد این عرصه شدند و تبدیل شدند به جوانانی که نام آنها تا ابد خواهد ماند نمونه بارز آن شهید سردار قاسم سلیمانی است که از یک خانواده معمولی و یک روستا وارد عرصه می شود و چیزی که فرماندهان بزرگ در طول سالها کسب می کنند به سرعت کسب می کند با رشادتهای خود در جبه های جنگ ایشان تبدیل به یک سرمایه بزرگ انسانی و بعد نیز تبدیل به یک سرمایه بزرگ اجتماعی می شود. این تشییع جنازه نشان داد که این شخص و انسان چگونه توانست میلیون ها انسان را به خود جذب کند و این تشییع جنازه بسیاری از نقشه های دشمن را نقش برآب کرد.

وی در توصیه ای به دانشجویان گفت: توصیه من به دانشجویان مراجعه به مقالات و محتواهایی است که دشمنان و یا بیطرفان در مورد این سردار شهید گفته اند و نقش ایشان در منطقه و نابودی داعش و تجاوز اهریمن­ها و نقشه های دشمنان که با حضور این سردار رشید نقش برآب شد. بنابراین دفاع مقدس که سرچشمه تولید چنین ارزش هایی است برای ما به ویژه دانشجویان بسیار مهم است و با حضور و مشاهده عرصه نبرد، مشاهده ایثارگری جوانان و رزمندگان و آشنایی با این دستاوردها این  انتقال فرهنگ ایثار، مقابله با ظلم و جلوگیری از زورگویی و استقلال در مقابل زورگویان ان شاالله حفظ و محقق شود.

انتهای پیام/

۲۰۲۰۰۱۲۱ ۱۰۰۱۱۷

۲۰۲۰۰۱۲۱ ۱۰۵۸۰۰

 

 

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018