رئیس هیئت نظارت و بازرسی بر انتخابات استان گفت:اگر مجلس بعد از سه سال طرح اصلاح قانون انتخابات را تصویب می کرد بخش زیادی از مشکلات حل می شود. علی الخصوص مشکلات در ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری که هر فردی ثبت نام می کند و وجهه نظام را به چالش می کشاند.

به گزارش دانشجو سلام؛ حمیدرضا بهمنی نژاد درجمع دانشجویان استان اظهار کرد:آمریکایی ها به ویژه بعد از سال 2000 راهبردهایی را اجرایی کرد که همه آنها با شکست های شدید مواجه شد. راهبرد دولت سازی، راهبرد تشکیل خاورمیانه بزرگ، راهبرد تجزیه منطقه به کشورهای کوچک، راهبرد اتئلاف سازی ضد ایران و راهبرد جنگ نیابتی با محوریت تروریست های تکفیری که همه آنها به گفته ترامپ با هفت هزار تریلیون دلار بدون بهره ای برای آمریکا بود.

وی در مورد مسئله بنزین گفت: یک سوال مهم وجود دارد و آن است که آیا این تصمیم با راهبرد آمریکا مطابقت نداشت؟ و حتی بعضا می گویند تعمدی در کار بوده است. اتفاقی که در قضیه بنزین افتاد مانند خشم شب که اصلاحی نظامی است افتاد. ناگهانی و بدون اینکه به کسی گفته شود اما همه منتظر یک رویداد بودند. البته این مسائل نباید منجر به گله و عدم حضور مردم در انتخابات گردد چراکه به گفته امام مشکل از انقلاب نیست بلکه از انتخاب مردم است.

IMG 0065

وی ضمن گلایه از برخی از مسئولین در قضیه بنزین گفت: این تصمیم نشان داد که مجلس در راس امور نیست و این برخلاف حرف امام ره می باشد.

رئیس هیئت نظارت و بازرسی بر انتخابات استان افزود: وظیفه قشر دانشجو هدایت مردم به انتخاب اصلح است بدون در نظر گرفتن حزب و جناحی. دانشجویان باید بروند به دنبال گفتمان سازی در محیط دانشگاهی تا انتخاب شایسته صورت گیرد. نه تنها به صورت جمعی گفتمان سازی شود بلکه نفر به نفر، چند نفر چند نفر و گروهی مردم و دانشجویان را بدون دید جناحی روشن کنید چرا که اصل این روشنگری حفاظت و حمایت از انقلاب و نظام است.

IMG 0089

در ادامه بهمنی نژاد درپایخ به سوال یکی از دانشجویان که پرسید چرا بعضی از افراد حاضر که مشخص است صلاحیت ندارند دوباره تایید صلاحیت می شوند گفت: متاسفانه قوانین شورای نگهبان در تایید صلاحت مشکل دارد و فیلترها تدوین شده است اما هنوز در مجلس مصوب نشده است.

وی با انتقاد از مجلس دهم گفت: اگر مجلس بعد از سه سال طرح اصلاح قانون انتخابات را تصویب می کرد بخش زیادی از مشکلات حل می شود. علی الخصوص مشکلات در ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری که هر فردی ثبت نام می کند و وجهه نظام را به چالش می کشاند. متاسفانه هنوز قوانین به اصلاح نیاز دارند و همین الان برخی از ثبت نام کنندگان وجود دارند که حکم قطعی جزایی دارند یا فردی به دلیل مسائل اخلاقی شلاق خورده اما ثبت نام کرده است.

IMG 0122

 

وی در خصوص ناراحتی مردم از مسئولین گفت: مردم با قانون مشکل ندارند بله مردم از مسئولینی ناراحت هستند درکشان نمیکنند، چرا یک مدیر در مکانی زندگی میکند که دیگران نمی توانند زندگی کنند و چرا یک نماینده ماشین آنچنانی سوار می شود و دیگران نمی توانند داشته باشند.

بهمنی نژاد در مورد پول های کثیف برخی از نامزدهای انتخاباتی که برای کسب رای استفاده می کنند جواب داد: شورای نگهبان به شدت مخالف پول های کثیف و حتی پول های سالمی که کنترل نشده  بی حساب و کتاب خرج می شود و یا اسراف می کنند. باید قانون اصلاحی تصویب شود و برنامه ریزی شود پول کثیف وجود نداشته باشد.

در خاتمه جلسه احمد ملاشاهی فعال رسانه ای در جمع این دانشجویان گفت: بیشتر سوالات از این است که چرا عده ای از نمایندگان تایید صلاحیت می شوند و سخن از تایید صلاحیت است در حالی که دشمن و جبهه معارض به شدت در تلاش است تا با فشار به شورای نگهبان هر فردی را تایید صلاحیت کند و آتش و مهماتی که آنها در فضای رسانه دارند بسیار قوی می باشد. وی گفت: شما دانشجویان باید گفتمان خود را به کشور و مردم غالب کنید و نماینده اصلح و دارای ویژگی های بارز مدیریتی، علمی و.... وارد مجلس شوند.

انتهای پیام

 

IMG 0107

IMG 0092

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018