رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان از دو هزار و ۱۵۸ بیمار خاص در استان خبر داد و گفت: مرکز جامع بیماران خاص در گلستان افتتاح شد.

به گزارش دانشجوسلام ؛ عبدالرضا فاضل در مراسم کشوری افتتاح مرکز جامع بیماران خاص، اظهار کرد: دو هزار و ۱۵۸ بیمار خاص در استان هستند که از این تعداد ۴۴۴ بیمار تالاسمی، ۲۰۰ بیمار هموفیلی، ۸۰۳ بیمار دیالیزی، ۷۰۰ نفر مبتلا به ام اس، سه بیمار ای بی و هشت بیمار موکویلی ساکارید در استان هستند.

وی با بیان اینکه مرکز جامع بیماران خاص استان مجهز به واحد اندوسکوپی و کلونوسکوپی است، اضافه کرد: در این مرکز خدماتی مانند مشاوره تلفنی، ویزیت رایگان بیماران دیابت، تست ورزش، اکو، ارتوپدی و گچ گیری، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، نوار عصب و عضله ارائه می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ضمن یادآوری این نکته که مرکز جامع بیماران خاص استان در کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دزیانی گرگان قرار دارد، افزود: مساحت این کلینیک هفت هزار و ۳۴۰ متر مربع است.

وی از مرکز آموزشی و درمانی طالقانی گرگان، بیمارستان طالقانی گنبد، بیمارستان فاطمه زهرا (س) مینودشت، بیمارستان شهدا بندرگز، بیمارستان امیرالمومنین (ع)کردکوی، و بیمارستان بقیه ا... الاعظم (عج) علی آباد کتول به عنوان مرکز ارائه خدمات به بیماران تالاسمی یاد کرد و گفت: در مرکز آموزشی و درمانی طالقانی گرگان و بیمارستان طالقانی گنبد کاووس هم به بیماران هموفیلی خدمات ارائه می شود./مهر

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018