عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تعدادی از افراد روشنفکر نما در مجلس مخالف طرح «اعاده اموال نامشورع مسئولان» هستند و از شفافیت مالی ترس دارند.

به گزارش دانشجوسلام؛ نادر قاضی پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو باصبح توس؛ درباره آخرین وضعیت بررسی طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس اظهار کرد: در مجلس نهم طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی با صدها جلسه و کمیسیون با سران سه قوه و معاونین و کارشناسان تصویب شد اما متأسفانه رئیس مجلس با قرار ندادن فرصت اجازه تبدیل آن به قانون را نداد و بسیاری از زحمات از بین رفت.

وی افزود: این طرح اعاده اموال نامشروع هم در راستای شفافیت اقتصادی برنامه‌ریزی‌شده است که در سال گذشته باوجود همه تلاش‌ها مبنی بر طرح دو فوریت آن در مجلس اما مطرح نشد.

طرح اعاده اموال نامشروع در راستای شفافیت اقتصادی است

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: امیدواریم در روز یکشنبه هفته آینده این طرح به صحن علنی آمده و موافقان و مخالفان بررسی داشته باشند.

وی افزود: تعدادی از افراد روشنفکرنما در مجلس مخالف این طرح هستند و از شفافیت اقتصادی ترس دارند لذا در این فضای مجلس برخی که در ظاهر موافق طرح هستند رأی مخالف می‌دهند.

مخالفان اعاده اموال نامشروع مسئولان از شفافیت مالی ترس دارند

قاضی پور تصریح کرد: ما از دادستانی دراین‌باره اجازه نمی‌گیریم و مجلس قوانینی را که به تصویب می‌رساند در صورت تأیید شورای نگهبان واجب‌الاجرا است.

وی ضمن تأکید بر ضرورت شفایت اقتصادی در بدنه دستگاه‌ها و مسئولان کشور افزود: متأسفانه تعدادی مسئولان اموال نامشروع و بادآورده به دست آورده‌اند و هیچ‌گاه به‌وسیله عوام‌فریبی و روش‌های مختلف اجازه نمی‌دهند این شفافیت اقتصادی محقق شود.

انتهای پیام /ط

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018