کارشناس ارشد مسائل اقتصادی گفت: امروز در جنگ نابرابر اقتصادی قرار گرفتیم و قاچاقچیان، مدیران و آقازاده‌هایی که با لابی‌گری اقدام به واردات رسمی و غیر رسمی می‌کنند بی‌شک عوامل دشمن هستند و به اقتصاد و معیشت این جامعه آسیب جدی می‌رسانند.

به گزارش دانشجوسلام؛ عبدالمجید شیخی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، درخصوص شعار سال، اظهار کرد: امروز خرید کالای ایرانی به یک واجب تبدیل شده و چنانچه هر خانواده ایرانی مایل است که در آینده برای فرزندان خود شغلی ایجاد شود باید مصرف کالای خود را به سمت تولید داخلی سوق دهد.

کارشناس ارشد مسائل اقتصادی بیان کرد: تولیدکنندگان داخلی نیز باید تمام توان خود را به ارتقای سطح تولید متمرکز کنند تا دیگر هیچ شهروندی رغبتی برای استفاده از کالای خارجی نداشته باشد، هر چند که در فرهنگ عامه مردم این موضوع جای خود را نیز پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه برخی باورهای غلط وارداتی مانع استفاده ار تولید داخلی شده، افزود: هرکس برای اقتصاد، معیشت و اشتغال این مملکت دل می‌سوزاند اعم از مسئول و مردم باید فرهنگ‌های غلط وارداتی نظیر کالای ایرانی مرغوبیت ندارد را از خود دور کند کما اینکه بسیاری از تولیدات داخلی بهتر از مشابه خارجی آن است.

کارشناس ارشد مسائل اقتصادی ادامه داد: از سویی دیگر باید الگوی مصرف در جامعه اصلاح شود و این اصلاح مستلزم آن است که مدیران برنامه‌های جامعه تدوین و ارائه کنند تا علاوه بر استفاده بهینه بتوانیم از هدررفت بسیاری از منابع جلوگیری کنیم.


استفاده بیشتر از کالای داخلی بازار رقابت و ارتقای تولید را به همراه دارد

شیخی یکی دیگر از راهکارهای حمایت از کالای ایرانی را خرید گسترده مردم از تولیدات داخلی عنوان کرد و گفت: با مصرف کالای ایرانی علاوه بر رغبت و رقابت برای تولیدکنندگان می‌توان ارتقای سطح تولید در کشور را بالا برده و مردم نخستین انتخاب خود را کالای داخلی قلمداد کنند.

کارشناس ارشد مسائل اقتصادی در خصوص برخی اظهار نظرها مبنی بر اینکه بسیاری از کالاهای وارداتی توسط بخش خصوصی انجام می‌شود، افزود: دولت باید با نظارت بیشتر و بهتر بر اجازه ثبت سفارش‌ها و سایر مجوزات از واردات بی‌رویه کالاها و به خصوص کالاهایی که مشابه داخلی دارتد جلوگیری کند.

وی اظهار کرد: مجموعه ابزارها و قوانینی لازم است تا ضمن جلوگیری از ورود رسمی و غیر رسمی کالا به کشور، الزاماتی در جامعه برای استفاده از کالای داخلی به وجود آید.

شیخی اضافه کرد: امروز در جنگ نابرابر اقتصادی قرار گرفتیم و قاچاقچیان، مدیران و آقازاده‌هایی که با لابیگری اقدام به واردات رسمی و غیر رسمی میکنند بی‌شک عوامل دشمن هستند و به اقتصاد و معیشت این جامعه آسیب جدی می‌رسانند.

کارشناس مسائل افتصادی بیان کرد: امروز آمریکا پیام اقتصاد مقاومتی را درک کرده و در رقابت با کشورهای چین و روسیه ضمن افزایش تولید داخلی خود از ورود کالاهای خارجی ممانعت می‌کند‌.

وی گفت: ما نیز باید علاوه بر گفتمان‌سازی استفاده از تولید داخلی که هر چند مردم آن را پذیرفتند دروازه‌های واردات خود را به جز کالاهایی که خط تولید آن در کشور وجود ندارد را ببندبم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018