سید علی خمینی خطاب به مسئولان گفت: اگر نمی‌توانید مشکلات مردم را حل کنید لااقل طوری زندگی نکنید که با دیدن شما بر مشکلات‌شان افزوده شود.

به گزارش دانشجوسلام؛ به نقل از راه دانا؛ حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی نوه حضرت امام(ره)، صبح امروز در مراسم بزرگداشت سالروز ورود بنیانگذار جمهوری اسلامی به میهن اظهار داشت: هر سال باید در ایام دهه فجر، بازگردیم و آرمان‌ها را مرور کنیم و از خود بپرسیم که ملت ایران به کدام دلیل انقلاب و برای رسیدن به کدام آرمان ها قیام کرد؛ اینها، رمز گرامیداشت دهه فجر است.

وی افزود: زنده یا مرده بودن انقلاب به این است که آیا آرمان‌های انقلاب ما آرمان ملت هم است، آیا امروز مردم همان آرمان‌هایی که در سال ۵۷ داشتند را امروز هم دارند، اگر اینطور باشد می‌گوییم که انقلاب اسلامی پویاست.

سید علی خمینی با بیان اینکه ما مدعی هستیم که انقلاب اسلامی زنده است، تصریح کرد: دلیل ما هم این است که مردم ما همان آرمانهایی که ۴۰ سال پیش داشتند، امروز آنها را می خواهند و می‌پسندند.

وی گفت: در ایام دهه فجر باید به آرمان‌ها بازگردیم و باید ببینیم آرمان‌های ما چه بوده است تا برای نسل و جامعه امروز روشن شود که قله‌ها کجاست و قرار است به کجا برسیم و امروز در کجا قرار داریم.

نوه حضرت امام با اشاره به استقلال طلبی به عنوان یکی از آرمان‌های ملت ایران اظهار داشت: استقلال، مثل اکسیژن در هواست و نعمتی است که وقتی هست، انسان آن را نمی‌فهمد اما وقتی انسان خود را ذلیل و تحت سلطه دیگران می‌بیند، آن زمان ارزش استقلال برایش روشن می‌شود؛ برای مردم ۴۰ سال پیش، این احساس وجود داشت که باید تحت سلطه شرق یا غرب باشند.

سید علی خمینی با اشاره به تجمل‌گرایی در کشور گفت: امروز دنیا هم تجملات را نمی پسندد و ما اشتباهات 20سال پیش غرب را تکرار می‌کنیم.

وی خطاب به مسئولان گفت: اگر نمی‌توانید مشکلات مردم را حل کنید لااقل طوری زندگی نکنید که با دیدن شما بر مشکلات‌شان افزوده شود.

وی در ادامه اظهار داشت: یک روز آمد و رفت پادشاهان در سفارتخانه‌های خارجی تصویب و تدبیر می‌شد اینها که با بزک رسانه‌ای قابل انکار نیست. در ایران دوران پهلوی مستشاران نظامی خارجی اگر هر کاری می‌کردند کسی نمی‌تواست به آنها چیزی بگوید، امروز ما خودمان برای خودمان تصمیم می‌گیرم و برای استقلال منطقه نیز تلاش می‌کنیم، اگر بخواهیم از کشوری دفاع کنیم خودمان تصمیم می‌گیریم اینها برای ما ارزش است.

نوه امام راحل تصریح کرد: امروز افتخار می‌کنیم به رهبری که وقتی در مجلس خبرگان ریاست و ولایت جامعه به او پیشنهاد شد، از سر تواضع کامل، دنیا را پس زد. این را مقایسه کنید با احزاب مختلفی که در دنیا وجود دارد و پول‌هایی که خرج می‌کنند تا به ریاست برسند. امروز افتخار می‌کنیم به وجود رهبری که با تواضع کامل دنیاطلبی را پس می‌زند. البته اسناد این موضوع وجود داشت و انتشار این فیلمی که اخیرا از مجلس خبرگان پخش شد نیز موید این موضوع است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018