با پیگیری یکساله قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی استان گلستان و ارائه اسناد به دستگاه قضا، حکم بازپسگیری جنگل های عام المنفعه صادر شد.

به گزارش دانشجو سلام؛ یکسال پیش قرارگاه بسیج دانشجویی شهید احمدی روشن با ارائه اسناد تخلف برخی قضات سابق دستگاه قضا، تخلف آشکار جنگل خواری 45 نفر از آنان در جهت تصاحب جنگل های شهرستان گرگان را پیگیری کرد.

محمد خواجه شاهکویی؛ دیبر قرارگاه احمدی روشن استان گلستان گفت: دادگستری کل استان گلستان در خبری صدور حکم دیوان عالی کشور و رأی نهایی این دیوان را درخصوص پرونده این قضات گلستانی اعلام کرد که براساس آن ۲ هکتار از اراضی جنگلی استان به منابع طبیعی بازگشت.

دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن گلستان با اشاره به پیگیری این پرونده و ارسال اسناد آن به دفتر رئیس قوه قضاییه، گفت: براساس دستور رئیس قوه قضاییه این پرونده ماده ۴۷۷ آیین دادرسی اعمال شد و این پرونده مجددا برای پیگیری در دادگستری گلستان بازگشایی شد.

وی بیان کرد: روند بررسی و صدور رأی نهایی نیاز به بررسی در دیوان عالی کشور داشت و با توجه به اینکه پیگیری پرونده‌ها در این دیوان زمان بر است، نامه‌ای به رئیس دیوان عالی کشور نوشتیم و درخواست تسریع در بررسی این پرونده را داشتیم.

شاهکویی گفت: در نهایت رأی نهایی صادر شد و حکم دادگاه مبنی بر بازگشت این اراضی به منابع طبیعی به تأیید رسید.

هاشمیان رئیس دادگستری استان نیز بیان کرد: این زمین ها حدود 30 سال پیش با موافقت یکی از معاونان وقت وزیر جهادکشاورزی به 45 نفر از قضات وقت واگذار شد اما یکسال پس از واگذاری، شعبه 17 دادگاه عمومی وقت گرگان واگذاری این زمین ها را غیرقانونی اعلام کرد.

هاشمیان افزود: پس از رأی دادگاه عمومی گرگان، پرونده با اعتراض وکیل قضات به شعبه 5 دادگاه تجدیدنظر مازندران ارجاع شد که این دادگاه رای به نفع کارکنان قضایی صادر کرد.

وی ادامه داد: در ادامه فرایند حقوقی پرونده، رئیس قوه قضاییه در راستای اعمال ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری، رأی صادر شده را غیرشرعی اعلام کرد و پرونده برای بررسی دوباره به شعبه اول دیوان عالی کشور ارجاع شد.

هاشمیان ادامه داد: دیوان عالی کشور پس از بررسی، رأی شعبه پنجم دادگاه تجدیدنظر مازندارن را نقض کرد و به بازگرداندن این زمین ها به منابع طبیعی رای داد.

وی افزود : رأی دیوان عالی قطعی است و پرونده برای ابلاغ به طرفین پرونده به دادگستری گرگان فرستاده شده است به این ترتیب پس از سه دهه، پرونده این زمین 2 هکتاری برای همیشه بسته شد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: همه کارکنان قضایی که در این پرونده ذی نفع هستند ، سالهاست بازنشسته شده‌اند.

انتهای پیام /

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018