رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان: مسئولین رده بالای استان و کشور توجه به وظیفه اصلی که همان هماهنگی و سکان داری کنند.

به گزارش دانشجو سلام؛ در جلسه ای که به منظور هماهنگی امورات مرکز مطالعات بسیج دانشجویی بین مسئول بسیج دانشجویی استان و رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد. دکتر نجفی نژاد؛ رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان بیان کرد: شناخت کمبودها و نیازهای اولویت دار مهمترین مسئله در رشد اقتصادی است.قاعدتا کشورهای غربی یکسری دانش ها را به ایران نخواهند داد بنابراین همیشه نباید مصرف کننده باشیم بلکه در کنار حداقل مصرف، تولید کننده نیازهای و ابزارها استراتژیک باشیم. بنابراین نیاز به صرفه جویی در اداره کارها داریم تا بتوانیم با هزینه صرفه شده کار تحقیقاتی و نیازی که وجود دارد را خودمان مستقل بسازیم.

وی بیان کرد: اولویت ها همان، مشکلات اصلی هستند و باید توجه شود که مسایل اصلی بیان شود و پرداختن به مسائل زیاد مشکل زا خواهد بود.  مهمترین مسئله در سازمان ها عدم هماهنگی بین سازمانی است. نگاه زنجیره ای به سازمان ها و پیوند داشتن آنها با هم نکته مهی است و باعث شده اکنون سازمان های مختلف در یک استان جزیره ای عمل کنند. به عنوان مثال پیوند آب، غذا، انرژی، زباله پیوندی ناگسستنی است و سازمان های متعدد و جداگانه معقول نیست و باعث سردرگمی... می شود.

نجفی نژاد گفت: مسئولین رده بالای استان و کشور توجه به وظیفه اصلی که همان هماهنگی و سکان داری کنند. مسئولین ارشد با دیدبانی دقیق باید با همکاری و تعامل با نهادها و سازمان های مرتبط هماهنگی و نیازهایشان رو جمع کنند و هماهنگ کنند.

وی با اشاره به فعالیت های مغفول استان بیان کرد: در مسئله سوخت کشاورزی می توان با کم کردن مراحل کشاورزی، بنزین ذخیره کنیم و درآمد و صادرات داشته باشیم. در این زمینه با مشوق های مالی  می توان مدیریت خوبی کنیم. زباله روستایی معنا ندارد. با کمک مردم و بخش خصوصی می توان روستایی بدون زباله داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان درباره نقش آفرینی بیسج دانشجویی بیان کرد: می تون سیاست گذاری کنیم و نقش بسیج در مصرف انرژی روستایی و... را اثرگذارتر کنیم. 600 هزار تن زباله در استان داریم که بخشی به محیط زیست آسیب می زند با فرهنگ سازی علاوه بر درآمدزایی و بازیافت، سلامت محیط زیست هم حفظ می شود.

IMG 0459
جواد فرامرزی مسئول بسیج دانشجویی استان درباره اهداف و راهبردهای جدید بسیج دانشجویی بیان کرد: بسیج دانشجویی از سال 67 تاسیس شد و تا 97 جنس فعالیت های فرهنگی پر رنگ تر بود. اما در دو سال اخیر فضای جدیدی که برگرفته از مطالبات مقام معظم رهبری بود بر روح بسیج دانشجویی حاکم شد. در مطالعاتی که انجام شد از میان 200 سخنرانی ایشان با نخبگان دانشجویی و تشکل های دانشگاهی کلید واژه های مهم مشخص و  از سرفصل های حاصله طرح تحول و اعتلای سازمون بنا شد. مسئله محوری و حل مسئله اصل و شالوده تحول بسیج دانشجویی شد.

وی بیان کرد:   لذا دکترین جدید بسیج دانشجویی، استخراج مسائل کشور و استان و تلاش جمعی برای حل آن است. سعی شده است در مسائل مختلف سیاسی فرهنگی اقتصادی و... اولویت بندی کنند و گام بعدی حرکت دادن هسته های دانشجویی در حل مسئله با مطالبه گری و حرکت علمی.

فرامرزی اظهار داشت: در نگاه کلی در کنار برنامه هایی مثل راهیان این مسئله مهم است.  انتهای این فعالیت به رونق تولید،  شعار سال و... ختم پیدا می کند.مسئول بسیج دانشجویی استان در پایان اظهار کرد: تاسیس مرکز مطالعات کرونا هم دقیقا راهبردی در این امر است. فراخوان خوبی انجام شد و گروه های متعددی با مرکز همکاری می کنند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018