یکی از دغدغه های این ایام دانشگاه ها، مسئله تدریس و تحصیل مجازی در دانشگاه ها می باشد. بسیج دانشجویی دانشگاه گلستان در راستای پیگیری مسائل آموزش مجازی، مصاحبه ای صمیمانه با معاون آموزش این دانشگاه انجام داد.

به گزارش دانشجو سلام؛ با شیوع بیماری کرونا در کشور و جهان، سیستم دانشگاهی نیز از تغییرات و تحولات کرونایی مستثنی نبودند و دردسرهایی برای آموزش و تحصیل دانشجویان ایجاد شد. در این بحران، معاونین آموزشی دانشگاه ها با چالش های بزرگی روبرو شدند و آن ایجاد ساز و کار آموزش مجازی دانشجویان بود که سختی کار را دوچندان می کند.

در این ایام کرونایی، مصاحبه ای با دکتر بزی؛ معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گلستان که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه ترتیب داده شد. گفتگویی صمیمی که از چند و چون مشکلات، سوالات و دغدغه های این ایام داشته باشیم با چندین سوال همراه بود.

دکتر بزی شما کیفیت و نحوه اطلاع رسانی کلاس های مجازی چطور دیدید؟

از اول اسفند ماه اقدام به ایجاد سامانه ادوبی کردیم‌ . در شبکه های مجازی کانالی برای اطلاع رسانی ایجاد کردیم. پیامک هایی به صورت انبوه برای دانشجویان ارسال گردید و از اساتید درخواست شد برای آموزش مجازی با دانشجویان ارتباط برقرار کنند.

آیا امکان حذف ترم برای تمامی دانشجویان ممکن است؟

بله . دانشجویان به هر دلیلی و در هر صورتی نتوانستند در کلاس های مجازی شرکت کنند ، نگرانی ای بابت حذف ترم بدون سنوات نداشته باشند‌.

به نظر شما اجباری شدن کلاس های ادوبی کار درستی بود؟

دانشگاه های معتبر در ایران و تهران از این سامانه برای آموزش مجازی کمک گرفته اند و همچنین این سامانه نتیجه بررسی واحد انفورماتیک دانشگاه نیز بود.

آیا امکان اینکه دست اساتید برای انتخاب سامانه و نحوه آموزش مجازی باز باشد ، نبود ؟

خیر . اگر قرار بر یکپارچه سازی و متمرکز سازی آموزش نبود ، ما توانایی نظارت بر حسن برگزاری کلاس های مجازی را نداشتیم.

آیا سامانه ادوبی برای دانشجویان و اساتید رایگان شد؟

ما از اول تلاشمان را برای تحقق این امر کردیم و به وزارت علوم هم نامه ای زدیم و حتی این نامه به وزارت ارتباطات هم رفت ولی متاسفانه با مقاومت برخی اپراتور ها مواجه شد و هنوز رایگان نشده است.

برنامه دانشگاه برای دروس عملی چیست؟

 دروسی که قابلیت اجرای آن در همین فضای آموزشی وجود دارد که انجام خواهند شد اما دیگر دروسی که ماهیتا امکان انجام آن ها نیست ، اجبارا به زمان دیگری موکول میشود.

 مصاحبه گر: امیر علی عرب احمدی

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018