منتخب مردم گنبدکاووس در دوره یازدهم مجلس در بازدید از کارگاه تولید ماسک دانشجویان گفت: سند تحویل آموزش و پرورش مانند ویترینی برای ارائه عملکرد مدیران است و اعقتادی به عملی شدن آن بین مسئولان وجود ندارد.

به گزارش دانشجو سلام؛ نشست فعالان بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گنبدکاووس و مانقلیچ شادمهر، منتخب مردم این شهرستان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی مسائل آموزش و پرورش برگزار شد.

شادمهر در این نشست ضمن خرسندی از برگزاری چنین جلساتی و با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: در درجه اول برای آموزش و پرورش اخلاق و معنویات باید حاکم باشد، در حالیکه با وجود فضای مجازی و خطرات ناشی از آن و دسترسی آسان نوجوانان به آن، در ساماندهی فضای مجازی کم کاری کرده ایم.

منتخب مردم گنبدکاووس در مجلس یازدهم بیان کرد: دغدغه مندی شما دانشجویان بارقه امیدی است برای ساماندهی اوضاع تعلیم و تربیت. متاسفانه مسئولین از دانشجویان عقب‌تر هستد و تصمیم گیرندگان این حوزه خودشان نامعلم هستند و یکی از چالش‌های مهم ما همین است.

وی تصریح کرد: به خصوص در مورد سند تحول آموزش و پرورش که اعتقادی برای عملی شدن آن وجود ندارد و فقط ویترینی است برای ارائه عملکرد مدیران که صحبت از سند تحول می‌شود، ولی خبری از آن نیست.

شادمهر در مورد تحول در آموزش و پرورش بیان کرد: سیستم آموزش و پرورش به یک تحول نیاز دارد. تقریبا ۲۰ سال در آموزش و پرورش تدریس کرده ام و بعد از آن به آموزش عالی رفتم و کاملا شرایط حاکم بر نظام آموزشی کشور را درک می‌کنم.

وی در خصوص دانشگاه فرهنگیان گفت: نگاه جذبی در دانشگاه فرهنگیان سال هاست که سایه انداخته است و متأسفانه جذب هیات علمی با اصول و از روی شایستگی صورت نمی‌گیرد.

در واقع دانشگاه فرهنگیان تبدیل به حیاط خلوت افراد تحصیل کرده شده است. منتخب مردم گنبدکاووس در مجلس یازدهم در مورد طرح خرید خدمات مدارس غیرانتفاعی اظهار کرد: برخی از معلمان خرید خدمات آسیب‌های زیادی بر سطح کیفی آموزش پرورش وارد کرده اند و متاسفانه بعضی از همکاران فقط کلاس داری می‌کنند و نقش مبصر را دارند.

وی تصریح کرد: به شخصه با وجود مدارس غیرانتفاعی هم مخالف هستم و معتقدم آموزش و پرورش باید دولتی و رایگان باشد. سطح علمی این مدارس هم تعریف چندانی ندارد و مانع از رشد و بالندگی دانش آموزان این مدارس می‌شود.

 

گفتنی است، در ابتدای این گفتگو حسین خسروی، محمدامین رضائی و رضا سمیعی از فعالان دانشجویی نکاتی را پیرامون اهمیت سندتحول بنیادین، عدالت آموزشی، طرح خرید خدمات و نظام رتبه بندی معلمان بیان کردند. سپس ایمان راهداری از دانشجویان فعال و مشاور سرپرست پردیس‌های استان گلستان به تشریح مسائل و مشکلات دانشگاه فرهنگیان در سطح کشوری و استانی پرداختند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018