با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان این مدرسه اشتغال در دانشگاه گلستان راه اندازی شد.

به گزارش دانشجوسلام؛ دومین مدرسه اشتغال کشور به همت دانشگاه گلستان افتتاح شد.

 

در این مراسم که با حضور دکتر هادی حق شناس استاندار گلستان، دکتر فرهاد یغمائی رئیس دانشگاه، جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی استان، اساتید، دانشجویان و شرکت کنندگان این همایش برگزار گردید، استاندار گلستان گفت: امیدواریم با شکل گیری و راه اندازی مدرسه اشتغال، یکی از مشکلات عمده بخش صنعت و بنگاه های اقتصادی استان که وجود 70 هزار فارغ التحصیل بیکار است، مرتفع گردد.

unnamed file 12

 

دکتر حق شناس در مورد عملکرد اینگونه مدارس خاطر نشان کرد: در مدرسه اشتغال سه عنصر مهم مهارت‌آموزی، کارآموزی و کارآفرینی به شرکت کنندگان آموزش داده می شود که متعاقب آن آموزش های ارائه شده منتج به خلاقیت و نوآوری می گردد و دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها می توانند با استفاده از این مهارت به شرکت های دانش بنیان مراجعه کرده و بهره وری و تولید را در بخش کالا و خدمات استان افزایش می دهند.

ایشان در ادامه سخنان خود با تأکید بر تصویب طرح ایجاد منطقه آزاد تجاری اینچه برون گفت: این منطقه آزاد تجاری با توجه به شرایط جغرافیایی، آب و هوای مناسب و هزینه پایین تر زندگی نسبت به سایر مناطق آزاد کشور، از موقعیت مناسبی جهت سرمایه گذاری مالی، تجاری و انسانی برخوردار است و امیدواریم که فارغ التحصیلان نخستین دوره این مدرسه اشتغال و کارآفرینی در این منطقه آزاد را در اولویت خود قرار دهند.

استاندار گلستان بهره جستن مدیران و مسئولین نظام از ایده های اشتغالزایی افراد توانمند و نخبه را برای توسعه استان و کشور بیش از گذشته لازم و ضروری دانست.

در ادامه این افتتاحیه دکتر حسین مؤمنی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان از حمایت های مالی و معنوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و استانداری گلستان در راه اندازی مدرسه اشتغال قدردانی کرد.

 

مدرسه اشتغال1

دکتر مؤمنی گفت: کشف استعدادها و توانمندی های دانشجویان، مهارت‌آموزی، کارورزی و آماده ساختن دانشجویان برای ورود به بازار کار از اهداف و برنامه های این مدرسه است.

ایشان در سخنان خود لزوم ادامه حمایت های استانی را جهت رفع موانع موجود در راه اشتغال جوانان که دغدغه اصلی مقام معظم رهبری را ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد در سایه حمایت های بیشتر دستگاه های اجرایی استان قطعاً اتفاقات خوبی برای استان رقم خواهد خورد.

مدرسه اشتغال2

 

در ادامه مهندس سحر احمدی مدیر مدرسه اشتغال شریف اظهار داشت: دومین مدرسه اشتغال کشور به همت دانشگاه گلستان و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی شده است که امیدواریم در این مدرسه مهمترین موانع ورود دانشجویان و دانش‌آموختگان به بازار کار از جمله خودشناسی، مهارت آموزی و کارآفرینی مرتفع گردد و شاهد حضور درصد بیشتری از فارغ التحصیلان دانشگاه در بازار کار کشور باشیم.

مدرسه اشتغال5

وی افزود: در ثبت نام اولیه مدرسه اشتغال استان گلستان حدود 200 نفر ثبت نام کردند که بعد از غربالگری، ۷۵ تا ۱۰۰ نفر در اولین دوره مدرسه اشتغال استان گلستان پذیرش شده و طی ۴ ماه، دوره های آموزشی را به‌منظور شکوفایی و پرورش تواناییها، استعدادها و علاقه مندی هایشان سپری می‌کنند.

مدرسه اشتغال3

 

مدرسه اشتغال4

مدرسه اشتغال7

مدرسه اشتغال8

 

 

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018