دانشگاهیان استان گلستان پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در دیار با نیروی پرسنل هوایی به تبیین منویات معظم له پرداخته و خواستار اجرای فرامین رهبری شدند.

به گزارش خبرنگار «دانشجو سلام»؛ پیرو منویات مدبرانه مقام معظم رهبری در جمع پرسنل نیروی هوایی و تأکید معظم له بر این که « توافق هسته ای باید دریک مرحله، واضح و دربردارنده عزت و پیشرفت ملت ایران باشد» و این فرمایش که «توافق نکردن بهتر از توافقی است که به ضررمنافع ملی و زمینه ساز تحقیر ملت باشد»، نمایندگی استانی «خبرگزاری دانشجو» و پایگاه خبری تحلیلی «گلستان ما» مجمعی متشکل از چند تن از اساتید و فعالان دانشجوی دانشگاه های استان گلستان جهت واکاوی این بیانات شکل دادند.

توافق چندمرحله ای باعث انقُلت آوردن حریف می شود

ایمان علیمحمدی مسئول جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه گلستان فرمایشات رهبر معظم انقلاب را مانند همیشه حکیمانه خواند و گفت: چند مرحله ای شدن توافق هسته ای باعث بوجود آمدن ان قُلتهایی از سمت طرف های مقابل شده و به آنان اجازه هرگونه چالش در اصل تفاهم در جهت منافع خودشان را می دهد.

علیمحمدی با تأکید بر اینکه ایران اسلامی باید مقتدرانه وقار خود را حفظ کند، ابراز داشت: به دشمنی که در گذشته غیرقابل اعتماد بودن خود را ثابت کرده نباید اجازه وقت کشی و سواستفاده داد.

توافق چندمرحله ای سنگ به دشمن اجازه سنگ اندازی می دهد

راحله فریدی عضو شورای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کردکوی نیز با بیان اینکه اعمال و رفتار سران اروپایی دورویی و حیله گری آنان را به کرات ثابت کرده است، عنوان داشت: رهبری معظم انقلاب برای اینکه راه بهانه گیری را بر سران غربی ببندند فرمان توافق یک مرحله ای را صادر کردند.

وی تأکید کرد: مذاکره با دشمن متخاصم باید زیرکانه باشد چرا که اگر روزنه امیدی برای هجوم خصم خود ببیند مدام توافق نهایی را به تعویق می اندازد تا سنگ اندازی و بهانه گیری ها برای اعمال فشار را از دست ندهد.

جمهوری اسلامی هر کنش مثبتی در مذاکرات نشان داد واکنش منفی دید

سیدسجاد موسوی نماینده استان گلستان در مجمع شهید دیالمه بسیج دانشجویی کشور نیز در این خصوص بیان داتش: همانگونه که رهبر انقلاب ترسیم نمودند اگر غرب حقوق ملت ایران را در مذاکرات لحاظ نکرد باید مذاکرات را یک طرفه ترک کنیم.

وی با اشاره به این فرمایش مقام معظم رهبری که باید روند اثرگذاری تحریم را در داخل کند کنیم، تأکید کرد: ابلاغ هوشمندانه سیاستهای اقتصاد مقاومتی برای همین بود که به اقتصاد داخلی توجه کرده و به غرب التماس نکنیم که متأسفانه رویکرد کنونی دولت التماس به طرف غربی در مذاکرات برای برداشتن تحریم هاست در صورتی که دیدیم جمهوری اسلامی در تمام کنش های خود در خصوص توقف توسعه ماشین های هسته ای و اورانیوم نطنز و اراک و دیگر مفاد توافق ژنو پایبند و متعهد بوده ولی طرف غربی همچنان به باج خواهی و زیاده خواهی ادامه می دهد.

موسوی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند « ما هم می گویم توافق نکردن بهتر از توافق بد است»، متذکر شد: رهبری عملا بیان داشتند که راضی شدن به توافق بد در برابر عدم توافق یک اشتباه محض است فلذا این فرمایش معظم له اتمام حجتی در روند ادامه مذاکرات بود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018