سیدحمید ابطحی؛ مسئول دبیرخانه جشنواره دانشگاهیان تاریخ ساز تعامل دستگاه های اجرایی استان و نقش این نهادها در پررنگ کردن یاد و نام شهدا به ویژه در دانشگاه های استان را ضروری دانست.

به گزارش دانشجو سلام؛ در جلسه ای که با حضور مسئول دبیرخانه جشنواره دانشگاهیان تاریخ ساز و همچنین مسئولین اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و سازمان فرهنگی و ورزشی استان گلستان برگزار شد، سیدحمید ابطحی مسئول دبیرخانه این جشنواره بیان کرد: در راستای حفظ یاد و خاطره شهدای گرانقدر اسلامی و حفظ روحیه ایثار و شهادت در بین دانشجویان دانشگاه های استان، اولین جشنواره دانشگاهیان تاریخ ساز در اسفند 1399 به عنوان برنامه شاخص دانشگاهی و همزمان با لغو اردوهای راهیان نور مطرح شد.

54

وی افزود: با توجه به خلا فضای گفتمانی ایثار و شهادت در دانشگاه ها هماهنگی لازم با دانشگاه ها برگزار شد و مقرر گردید این رویداد در خرداد 1400 با مشارکت نهادهای مختلف استانی برگزار شود.

سید حمید ابطحی افزود: نقش و تعامل سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان در زمینه شهادت را ضروری می باشد و این هزینه برای ارتقا سلامت روح و روان جامعه لازم است.

وی همچنی افزود: حمايت از فعاليت سازمان‌ها و افراد مختلف در حوزه ايثار و شهادت، بسط گفتمانی و اجرایی در زمينه ايثار و شهادت، ارائه سرويس‌های فنی و تخصصی به آنها و تامين هزينه‌های مرتبط با فعاليت‌های ايثار و شهادت از جمله برنامه‌هايی كه در جهت نهادنيه كردن ايثار و شهادت می تواند بخشی از همکاری نهادها با فعالین در این عرصه باشد. بسياری از سازمان‌ها به دليل تعلق خاطری كه به مقوله ايثار و شهادت دارند، به صورت خودجوش اين امر را پيگيری كرده‌اند و به عبارتی تمامی سازمان‌ها و نهادها در اين زمينه می‌توانند كارساز و تاثيرگذار باشند.

 WhatsApp Image 2021 04 13 at 10.43.12 PM

در این جلسه که معاونین فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان نیز حضور داشتند ، دکتر گلچین معاون فرهنگی این اداره کل ضمن ارزشمند و موثر دانستن برگزاری این جشنواره در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت گفت: این اداره در زمینه داوری آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره و دبیری بخش های تخصصی آن و همچنین اهدای جوایز به آثار برتر ، با دبیرخانه این جشنواره همکاری نماید و همگام با سایر نهادهای انقلابی ، در راستای ترویج روحیه ایثار و از خود گذشتگی و فرهنگ جهاد و شهادت به ایفای نقش بپردازد.

 

در جلسه جداگانه ای که دبیرخانه این جشنواره با شهرداری گرگان برگزار نمود دکتر علمی مسئول معاونت فرهنگی ورزشی  شهرداری گرگان از حمایت ویژه شهرداری از این جشنواره و اقدامات انگیزشی در زنده نگاه داشتن یاد شهدا استقبال نمود و گفت: شهرداری طی سالیان دراز پشتیبانی و حضور در صحنه برای گرامیداشت شهدا به اثبات رسانده .

وی افزود: وجود شهیدان برای جامعه اسلامی ایران باعث خیر و برکت است و شهرداری  در اجرای این کار خیر صد در صد پشتیبانی و حمایت خواهد کرد. امید است شهرداری بتواند برای تبلیغات میدانی و نشر این فرهنگ در سطح شهر بتواند همکاری خوبی با جشنواره دانشگاهیان تاریخ ساز داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018