اختتامیه دومین جشنواره نجم، با سخنرانی رییس مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور یکشنبه، ۲ آذر ۱۳۹۹ به مرکزیت تهران و حضور آنلاین مراکز استان‌ها و استان گسلتان برگزار خواهد شد.

به گزارش دانشجو سلام؛ نجم یا همان نهضت جوانان مسئله محور خیزشی خودجوش برای حل مسائل کشور است که با همت دانشجویان و طلاب، امروز در دومین گام از پیشرفت خودش قرار دارد.

جلسات هماهنگی مقدمات از تیرماه ۱۳۹۹ شروع و نهایتاً از اول پاییز پوستر جشنواره رونمایی شد. اطلاع رسانی از طریق صداوسیما، خبرگزاری‌ها و شبکه‌های بسیج دانشجویی و حوزه‌های علمیه صورت گرفت و فرآیند ثبتنام‌ها کلید خورد.

در نهایت ۱۸۰۳ هسته در پنج محور تخصصی ثبتنام نمودند که از این تعداد؛ ۲۳% در محور مطالبه گری، گفتمان سازی و جریان سازی، ۱۳% در محور فرهنگ، هنر و رسانه، ۲۸% در محور خدمات اجتماعی و جهادی، ۲۰% در محور پژوهش، نوآوری و فناوری و ۱۶% نیز در محور تربیت، آموزش و تشکیلات سازی هسته خود را ثبت نمودند.

همچنین ۴۵% مشارکت مربوط به خواهران و ۵۵% آن مربوط به برادران بوده است.در بررسی اولیه دبیرخانه‌های استانی، ۱۲۱۰ هسته به مرحله بعد راه یافتند و در مرحله بعد دبیرخانه مرکزی بنا به نمره و مستندات هر هسته و همچنین هسته‌های برتر هر استان، از ۵۵۵ هسته مصاحبه بعمل آورد که در این مرحله کمیسیون داوری ۱۰ هسته را در هر محور انتخاب نمود.

سرانجام در آخرین مرحله از داوری در رقابتی حساس، ۳ هسته برتر هر محور مشخص شدند که به هسته‌های برتر به ترتیب ۲۰، ۱۰ و ۵ میلیون اختصاص خواهد یافت. همچنین هسته‌ها میتوانند از خدمات مرکز نجم به عنوان تنها شتاب دهنده هسته‌های مسئله محور کشور بهره ببرند.

اختتامیه دومین جشنواره نجم، با سخنرانی دکتر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی و دکتر نیک روش، رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور روز یکشنبه، ۲ آذر ۱۳۹۹ به مرکزیت تهران و حصور آنلاین مراکز استان‌ها برگزار خواهد شد.

اختتامیه جشنواره نجم، یکشنبه ۲ آذر برگزار می‌شود

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018