دکتر علی نجفی‌نژاد به مناسبت چهلمین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به‌عنوان یک نهاد برآمده از انقلاب، مأموریت شتاب‌دهی در رفع نیازهای استراتژیک کشور را به عهده دارد.

به گزارش دانشجو سلام؛ رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با اشاره به موفقیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه‌های اساسی و موردنیاز کشور، گفت: بهره‌وری بالا در جهاد دانشگاهی، مهم‌ترین ویژگی و رمز موفقیت این نهاد است.

دکتر علی نجفی‌نژاد به مناسبت چهلمین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به‌عنوان یک نهاد برآمده از انقلاب، مأموریت شتاب‌دهی در رفع نیازهای استراتژیک کشور را به عهده دارد. به دلیل ساختار انعطاف‌پذیر جهاد دانشگاهی برای انجام مأموریت‌های مختلف، خوشبختانه موفقیت‌های بسیاری در حوزه‌های اساسی و موردنیاز کشور توسط جهاد دانشگاهی صورت گرفته است.

وی افزود: گزارش‌های موجود حاکی از توفیق جهاد دانشگاهی در رفع نیازهای اساسی کشور در حوزه‌های دانش بنیان است.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان بیان کرد: یکی از رموز موفقیت سازمان‌های انقلابی، انعطاف‌پذیری و تغییر سازمان‌دهی متناسب با شرایط موردنیاز و مأموریت‌های محوله است. چابکی و پویایی از مهم‌ترین ویژگی‌های جهاد دانشگاهی است که باعث شده با حداقل ورودی‌ها، بیشترین خروجی را فراهم آورد. به عبارت بهتر، بهره‌وری بالا در جهاد دانشگاهی، مهم‌ترین ویژگی و رمز موفقیت این نهاد است.

نجفی‌نژاد تصریح کرد: تولید دانش بنیان، تجاری‌سازی یافته‌های علمی، تبدیل یافته‌های علمی به سیاستگذاری‌ها و برنامه‌های اجرایی، پیوند بین دانش و اجرا و عمومی‌سازی دانش تولیدی و انتشار در سطح جامعه می‌تواند از مهم‌ترین مأموریت‌های جهاد دانشگاهی در شرایط فعلی کشور باشد که به‌شدت به آن نیازمند هستیم.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی باید حلقه ارتباطی دانشگاه و جامعه(به‌طور عام) باشد، گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند واسطه آشتی و پیوند دانشگاه، صنعت، جامعه و دولت(بدنه اجرایی) باشد. امروز در عصر شبکه‌سازی و پیوند و همکاری و هم‌افزایی سازمان‌ها برای رفع نیازهای جامعه، جهاد دانشگاهی می‌تواند در ایجاد این اتصال و پیوند نقش مهمی داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان خاطرنشان کرد: انتشار دانش تولیدی مراکز علمی در بدنه جامعه از موضوعات اساسی است که جهاد دانشگاهی می‌تواند نقش کلیدی در این مسیر ایفا کند.

انتهای پیام

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018