برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ پس از چندین بار تعویق به دلیل شیوع ویروس کرونا درنهایت دقایقی قبل در ۱۶۴ حوزه امتحانی آغاز شد.

به گزارش دانشجو سلام؛ پس از برگزاری پر فراز و نشیب کنکور دکتری ۹۹، حال نوبت به برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ رسید که قرار است متفاوت از کنکور‌های گذشته با اعمال سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی میزبان رقابت جمعیت کثیری از داوطلبان باشد.

کنکور کارشناسی ارشد که از دقایقی پیش در ۱۶۴ حوزه امتحانی آغاز شده دومین رویداد بزرگی است که در این روز‌های حساس کرونایی برگزار می‌شود و پس از دو بار تعویق زمان برگزاری با افزایش تعداد حوزه‌های امتحانی نسبت به سال‌های گذشته و همچنین روز‌های برگزاری، به استرس داوطلبان این دوره از کنکور پایان می‌بخشد.

به منظور رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله ایجاد فرصت مناسب برای ضدعفونی کردن فضا، امکانات و تجهیزات از سوی حوزه‌های برگزاری آزمون و همچنین به منظور جلوگیری از تراکم جمعیتی داوطلبان در حوزه‌ها برای کاهش حداکثری انتشار ویروس کرونا، روز‌های برگزاری آزمون از ۲ روز به ۳ روز (از پنجشنبه ۱۶ مرداد تا شنبه ۱۸ مرداد ۹۹) افزایش یافت.

میزان داوطلبان آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ تعداد ۶۹۴ هزار و ۴۱۷ نفر است که این تعداد نسبت به سال گذشته که ۶۵۵ هزار و ۴۳۲ نفر بودند تعداد ۳۸ هزار و ۹۸۵ نفر افزایش داشته است در این بین با توجه به تکمیل فرم خوداظهاری از سوی داوطلبان مشخص شد که در بین داوطلبان این آزمون ۸۵ نفر مبتلا به کرونا هستند و حوزه امتحانی آن‌ها از سایر داوطلبان جدا است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018