در این ایام بیش از 314 گروه دانشجویی جهادی به طور تخصصی در قسمت های مختلف خدمت رسانی کردند. با کمک خیرین تا کنون بیش از 550 بسته معیشتی، 2035 قلم اقلام بهداشتی و 11375 ماسک بین مردم نیازمند توزیع شده است.

به گزارش دانشجو سلام؛ مهدی احمدی؛ مسئول علمیات جهادی بسیج دانشجویی استان گلستان در مصاحبه با گزارشگر بسیج دانشجویی استان گلستان گفت: دانشجویان بسیجی در مبارزه با کرونا نشان دادند جهاد در هر سنگری جهاد است و رزمندگی ابعاد مختلفی دارد. جهاد چه در میدان نبرد و سازندگی باشد چه در میدان مبارزه با یک بیماری بسیجیان در راه خدمت به مردم پای کار هستند.

وی افزود: از اوایل اسفندماه با شیوع ویروس کرونا بسیجیان در دانشگاه‌های مختلف به میدان آمدند. با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی با حضور گروه‌های جهادی دانشجویی استان گلستان فعالیت خود را آغاز کرده است. این تلاش حتی در ایام تعطیلات خاموش نشد و دانشجویان ایام تعطیلات را در دانشگاه همدلی و خدمت به مردم سپری کردند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 2764 نفراز دانشجویان بسیجی در استان متحد و همدل علیه انتشار ویروس کرونا اقدام نموند گفت: این قرارگاه با استفاده از ظرفیت‌های موجود دانشگاهی و برون دانشگاهی اقدام جلب هماهنگی نهادها و سازمان‌های متولی به اجرای آن خواهد پرداخت.

معاون عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان در رابطه با اقدامات قرارگاه جهادی مبارزه با کروناویروس بسیج دانشجویی، ادامه داد: تاکنون بالغ بر 1100 گان بیمارستانی، 7620 ماسک بهداشتی، 140 بسته ماده ضد عفونی توسط این دانشجویان تولید شده است و در این میان 2035 قلم اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده بین مردم توزیع شده است. علاوه بر تولیدات ماسک دانشجویی، با کمک خیرین مجموعا 11375 عدد ماسک بین مردم نیازمند توزیع شده است.

احمدی در توضیح بکارگیری دانشجویان متخصص در کرونا بیان کرد: حدود 314 گروه جهادی متخصص در زمینه های بهداشتی و درمانی اقدام به فعالیت کردند. غالب فعالیت آنان در تولیدات محصولات خاص بیمارستانی و یا خدمات رسانی در سامانه 4030 و امدادهای پزشکی بود. عده ای از دانشجویان بسیجی نیز در خط مقدم و در بیمارستان ها حضور فعال داشتند و عده ای از دانشجویان جهادگر استان نیز در تغسیل اموات کرونایی فعالیت نمودند.

مسئول عملیات جهادی بسیج دانشجویی گلستان بیان کرد: به همت دانشجویان 687 نقطه از معابر و اماکن عمومی در اوایل اسفند و فرودین ضد عفونی شد که نیاز مقطعی نیز آن بود. اما کم کم فعالیت ها به سمت تخصصی شدن رفت و بسیج دانشجویی در حوزه های دیگر نیز حضور پیدا کرد. از جمله این موارد ورود گسترده به بحث اطلاع رسانی و آموزش چهره به چهره رعایت بهداشت عمومی و که در این میان 761 بروشور آگاهی بخشی و بینش از 600 نفر به صورت چهره به چهره در مناطق آلوده آموزش های لازم داده شد.

وی میزان منابع جذب شده توسط دانشجویان را بالغ بر 37 میلیون تومان برآورد کرد و بیان کرد: علاوه بر این مبالغ در راستای کمک مومنانه تاکنون بیش از 550 بسته معیشتی از طریق بسیج دانشجویی بین نیازمندان توزیع شده است که امید است شمار این کمک مومنانه و رزمایش همدلی تا پایان ماه مبارک رمضان افزون شود.

مهدی احمدی در پایان بیان کرد: بسیج دانشجویی استان در راستای اعتلای بسیج دانشجویی و یافتن مسائل تخصصی مربوط به کرونا با همکاری مراکز علمی استان، اقدام به افتتاح مرکز مطالعات و سنجش پیامدهای کرونا در استان نمود. این مرکز که چندی پیش با استقبال و حمایت استاندار، فرمانده سپاه استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در محل ناحیه افتتاح شد گامی مهم برای جهت دهی گروه های عملیات جهادی در راستای حل مسائل ناشی از کرونا است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018