رئیس پارک علم و فناوری استان گلستان گفت: مواد ضدعفونی‌کننده تولید شده در پارک علم و فناوری گلستان، حدود ۶۰ درصد مصرف بیمارستان‌ها و ۳۰ درصد مصرف کل کشور را تامین می‌کند.

به گزارش دانشجو سلام؛  مهدی غفاری، رئیس پارک علم و فناوری استان گلستان در خصوص اقدامات شرکت‌های دانش بنیان مستقر در این پارک برای مقابله با بیماری کرونا گفت: شرکت‌های مستقر در پارک توانسته اند حدود ۶۰ درصد نیاز بیمارستان‌های کل کشور را به مواد ضدعفونی‌کننده تامین کنند.

غفاری با بیان اینکه میانگین روزانه تولید موادضدعفونی کننده در شرکت‌های مستقر در پارک به ۴۰ هزار لیتر می‌رسد، گفت: این شرکت‌ها همچنین ۳۰ د رصد نیاز کل کشور به این مواد را تولید می‌کنند.
رئیس پارک علم و فناوری گلستان بیان کرد: در روز‌های اوج تولید موادضدعفونی کننده، میزان تولیدات شرکت‌های مستقر در پارک به بیش از ۵۰ هزار لیتر در روز نیز می‌رسید.
وی به ساخت دستگاه‌های دستگاه‌های اتوماتیک و قابل حمل ضدعفونی‌کننده دست در محل این پارک اشاره کرد و گفت: به همت محققان فعال در پارک علم و فناوری گلستان، دستگاه تمام اتوماتیک ضدعفونی کننده دست و دستگاه الکتریکال و قابل حمل مه‌پاش‌گرم با قابلیت ضدعفونی فضایی به مساحت ۳ هزار متر مکعب تنها با یک لیتر ماده ضدعفونی‌کننده تولید شد.
غفاری همچنین به تولید دارویی برای تقویت سیستم ایمنی بدن به خصوص برای بیماران شیمیایی و حاد تنفسی در این پارک اشاره کرد و گفت: این دارو برای مصرف به بیمارستان‌های بقیه‌الله‌الاعظم (عج) و مسیح دانشوری ارسال شده است.

وی همچنین به طراحی سیستم ره‌گیری کنترل بیماران کرونایی، طراحی سیستم ضدعفونی آنلاین و راه‌اندازی خط تولید ماسک‌های N ۹۵ به‌عنوان دیگر فعالیت‌های این پارک در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اشاره کرد.

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018