سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نخستین یادواره شهدای رسانه کشور در بابلسر اظهار کرد: از جمله دستاوردهای بزرگ که انقلاب اسلامی باعث آن شد تغییر مفهوم قدرت در دنیا بود.


به گزارش دانشجوسلام؛ به نقل از بلاغ، سردار غلامرضا سلیمانی در نخستین یادواره شهدای رسانه کشور در بابلسر اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران یک حادثه بزرگ بود در دوران معاصر که پیامدها و دستاوردهای بزرگ و راهبردی را به دنبال داشت.

وی در ادامه افزود: یکی از این دستاورد‌ها سقوط رژیم پهلوی بود و در آن زمان دستاورد‌های راهبردی زیادی داشتیم که به باید تبیین شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه رژیم پهلوی از لحاظ امنیتی، نظامی و اقتصادی در آمادگی کامل بود، افزود: امام خمینی (ره) با دست خالی و با استفاده از ظرفیت مردمی توانستند رژیم پهلوی را شکست دهند.

سردار سلیمانی تصریح کرد: امروز در یک طرف آمریکا، اروپا، صهیونیست‌ها و کشور‌های مرتجع منطقه با توانایی‌های مادی و فناوری قرار دارند و در طرف دیگر، ایران و کشور‌های جبهه مقاومت هستند. این‌ها در محاسبه قابل مقایسه نیست، اما می‌بینیم که هرگاه جبهه مقاومت به حرکت درآمده، به پیروزی رسیده است؛ این یعنی تغییر مفهوم قدرت.

وی با اشاره به اینکه تغییر هندسه قدرت یکی دیگر از دستاورد‌های انقلاب اسلامی است، گفت: آمریکا در پی جنگ جهانی دوم و بمباران برخی کشور‌ها، گروهی را تشکیل داد که حق وتو داشتند و هندسه جدیدی از قدرت را تشکیل دادند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی ساختار این هندسه قدرت متزلل شد و امروز شاهد موفقیت‌های جبهه مقاومت در مقابل آن هستیم.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه با استقرار مردم‌سالاری دینی و ایجاد راهبرد دینی در منطقه، آمریکا تمام توانایی خود را برای شکست جبهه مقاومت به میدان آورد و راهی که مردم در ۴۰ سال انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پیمودند، باعث شد که دشمنی آمریکا بیش از گذشته شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اعلام اینکه باید بیش از پیش قدردان انقلاب اسلامی باشیم چرا که این انقلاب مردمی به همین سادگی میسر نشده است، افزود: رمز پیروزی ما در دوران مبارزه با رژیم پهلوی و دوران دفاع مقدس، یک رمز الهی است که باعث پیروزی ما در مقابل رژیم هایی گردید که قدرت زیادی داشتند اما نتوانستند در مقابل همت و اراده محکم مردم کشورمان ایستادگی کنند و در نهایت شکست خوردند و این در حالی است که در اوج قدرت بودند.

سردار سلیمانی تصریح کرد: یک مکتب دفاعی در کشورمان داریم که برگرفته از سبک انقلاب اسلامی است که موجب پیروزی ما در دوران دفاع مقدس شد و همین سبک، باعث پیروزی جبهه مقاومت در منطقه و جهان داعش شد.

وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی پایان هندسه قدرت بود، گفت: قدرت آمریکایی‌ها دیگر قابل بکاریگری نیست آنها قدرت را به میدان می‌آوردند اما به میدان آوردن یک قدرت وسیع و بزرگ در یک پهنه گسترده به گستردگی منطقه غرب آسیا هیچ دستاوردی برای آنها به دنبال ندارد بلکه در هر صحنه‌ای که نیرو گسترش می‌دهند دچار عدم موفقیت شده و با شکست مواجه می‌شوند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اعلام اینکه این شکست، خفت و خواری محصول انقلاب اسلامی و خون مطهر شهدای عزیز است، ادامه داد: شهدای رسانه در این میان نقش موثر، اساسی و راهبردی دارند و این عظمت را باید برای نسل جوان تبییین کنیم.
سردار سلیمانی افزود: رسانه‌های انقلابی در مقابل هجمه رسانه ای ایستادند و به برکت خون شهدا حقایق انقلاب اسلامی را در جهان منتشر کنند.
وی با اعلام اینکه امروز انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل در جهان شناخته شده است، خاطرنشان کرد: امروز تدابیر مقام معظم رهبری به واسطه رسانه‌های انقلابی مورد توجه همه ملت‌های جهان قرار دارد که این یک دستاورد است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: اگر امروز با عملیات پیچیده رسانه‌ای دشمن رو به رو هستیم رسانه‌های کشور این خیانت‌ها و خباثت‌های امریکا و کشورهای اروپایی را برای مردم و نسل جوان بیان کنند.
وی تصریح کرد: همه رسانه‌ها وظیفه دارند در کنار رسانه‌های انقلابی ذات پلید کشورهای استعمارگر را برای مردم روشن کنند.
سردار سلیمانی با اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی اظهار کرد: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموند، در ۴۰ سال دوم انقلاب اسلامی، جهان اسلام شاهد دستاور‌های بزرگی خواهد بود که بزرگتر و با عظمت‌تر از دستاورد‌های ۴۰ سال اول است.
وی با بیان اینکه ملت ایران دنبال جنگ نبود، ادامه داد: امروز ملت ایران در جهان ملتی توانمند، پیروز و سربلند است، امروز ایران در مؤلفه قدرت سیاسی، فرهنگی، علم و فناوری و مؤلفه اقتصادی و دفاعی دارای توانایی‌های راهبردی زیادی است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه امام راحل با مدیریتی که داشتند، توانستند چالش بزرگ جنگ را مدیریت و آن را به یک فرصت تبدیل کنند، گفت: جنگ تحمیلی برای ما به دفاع مقدس تبدیل شد.
وی گفت: اگر به گذشته نگاه کنیم، می‌بیینم که این حیله‌ها و مکر‌ها همیشه جزء برنامه‌های کشور‌های اروپایی بوده است؛ در جنگ ایران و روسیه، انعقاد قرارداد‌های گلستان و ترکمنچای که موجب جدایی بخش‌های زیادی از ایران شد با حیله و مکر کشور انگلستان صورت گرفت.
انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018