به گزارش دانشجوسلام به نقل از خبرگزاری داتشجو، حوزه آموزش و پژوهش در هفته‌ای که گذشت با اخبار متنوع و فراوانی روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن‌ها را می‌توانید در ادامه مرور کنید.

 

اعلام جزئیات آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال ۹۸ 
طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ وزارت بهداشت از روز سه شنبه ۷ خرداد فعال خواهد شد و داوطلبانی که از ۲۶ فروردین ماه ۹۸ تا ساعت ۱۰ صبح ۳۱ فروردین ماه موفق به انجام ثبت نام برای این آزمون نشده اند در زمان تعیین شده با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می‌توانند نسبت به ثبت نام یا ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

جزییات ثبت‌نام دوره‌های کاردانی نظام جدید فنی و حرفه‌ای اعلام شد
ثبت‌نام و انتخاب رشته در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی سال ۱۳۹۸ از روز یکشنبه ۱۹ خرداد ماه آغاز می‌شود و تا ۲۶ خرداد ماه ادامه دارد؛ لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور اقدام کنند.

بیش از ۹ هزار نفر در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه‌ها ثبت‌نام کردند
حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تا ۲۳ اردیبهشت ماه برای شرکت در دوره‌های پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تعداد ۹ هزار و ۸۵ نفر ثبت نام کرده اند.
کنکور

آمار نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ اعلام شد 
حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور درباره آمار نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۸ بیان کرد: با در نظر گرفتن زمان تمدید شده، مهلت ثبت‌نام و انتخاب رشته این دوره از آزمون روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه پایان پذیرفت و براساس آمار نهایی تعداد ۸۵ هزار و ۵۴۷ داوطلب برای این آزمون ثبت نام کردند.

ثبت‌نام دوره دکتری شعبه امارات دانشگاه پیام نور تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد
امیرحسین بهروز مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور از آغاز ثبت نام نوبت هفتم پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی شعبه بین الملل دانشگاه پیام نور در امارات خبر داد و گفت: متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از ۲۳ اردیبهشت ماه لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری پزشکی ۹۸ به پایان رسید
با توجه به تغییر زمان آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و دکتری پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸، روز‌های ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه از سوی مرکز سنجش پزشکی به عنوان مهلت ویرایش و ثبت نام مجدد در نظر گرفته شده بود.

دکترای مهندسی پزشکی با گرایش «رباتیک پزشکی» در دانشگاه آزاد راه‌اندازی می‌شود
محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ایجاد رشته مهندسی پزشکی گرایش رباتیک پزشکی مقطع دکتری تخصصی (PhD) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، گفت: این رشته به صورت مشترک با دانشگاه علوم پزشکی تهران از سوی وزارت بهداشت ارائه می‌شود.
جزئیات ثبت‌نام و آمار شرکت‌کنندگان کنکورهای 98 اعلام شد / درخواست تعویق کنکور سراسری از رییس جمهور
نمایندگان مجلس برای تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری به رییس جمهور نامه نوشتند
هدایت‌الله خادمی عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نگارش نامه‌ای به رییس جمهور برای تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری گفت: با توجه به وقوع سیل و درگیر شدن خانواده‌ها و به ویژه دانش آموزان با این اتفاق ناگوار از رییس جمهور تقاضا داریم دستور دهد تمهیداتی اندیشیده شود تا زمان برگزاری کنکور به تعویق انداخته و شرایط برای رقابت عادلانه میان متقاضیان کنکور فراهم شود.

دانشگاه‌ها موظف به پرداخت حقوق تمامی اساتید هستند
منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه این وزارت هیچ استادی را با نام «حق‌التدریس» به خدمت نگرفته است، گفت: برخی از اساتید در دانشگاه‌ها ۳ تا ۴ ساعت در روز مشغول تدریس هستند، اما چنین افرادی قرارداد حق‌التدریسی ندارند، چرا که ما چنین عنوانی در را نداریم. دانشگاه‌ها موظف هستند حقوق اساتید را به موقع پرداخت کنند، به خصوص اساتیدی که به صورت دائم با آن‌ها همکاری ندارند و باید تمامی حقوق آن‌ها پرداخت شود. 

بازنگری و ابلاغ آیین‌نامه نشریات علمی کشور
منصور غلامی وزیر علوم گفت: آئین‌نامه نشریات علمی با هدف گزارش اختیارات دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری، انجمن‌های علمی و همچنین تقویت ناشران معتبر کشور و در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید مبنی بر تمرکززدایی بازنگری و ابلاغ شد.
آیین نامه نشریات علمی

دانشگاه‌ها باید به اجرای قانون مقابله با تقلب توجه کنند 
حسین سیمایی صراف معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید به قانون مقابله با تقلب توجه کنند، گفت: از جمله مجازات‌های درنظر گرفته شده برای متقلبان، مجازات نقدی، زندان و تعطیلی پایگاه الکترونیکی است.

۴۰درصد از سود حاصل از خدمات آزمایشگاهی به اعضای هیأت علمی و کارکنان تعلق می‌گیرد
بابک نگاهداری سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: به منظور بهره مندی هر چه بیشتر اساتید، کارکنان و کارشناسان آزمایشگاه‌ها از سود حاصل از ارائه خدمات آزمایشگاهی، مقرر شد ۴۰ درصد از سود حاصل از ارائه هر خدمت آزمایشگاهی به عضو هیأت علمی، کارکنان یا کارشناسانی که آن خدمت را ارائه داده اند، تعلق گیرد.

دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با همکاری معاونت علمی و فناوری مراکز نوآوری راه‌اندازی می‌کند
ابراهیم صالحی عمران رییس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای بیان کرد: تفاهم‌نامه‌ای را در راستای تجاری سازی و رونق تولید با معاونت علمی فناوری امضاء کردیم که طبق آن قرار است ۱۶ مرکز نوآوری را در دانشکده‌های سراسر کشور خود راه‌اندازی کنیم.

وی ادامه داد: مطابق این تفاهم نامه فراهم سازی جایگاه و مکانی برای ایجاد مراکز نوآوری برعهده دانشگاه فنی و حرفه‌ای و فراهم سازی تجهیزات این مراکز برعهده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018