همزمان با سالروز شهادت شهید مفتح که به نام روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است شورای تبیین مواضع در حوزه و دانشگاه های استان بیانیه ای صادر کرد

به گزارش دانشجوسلام؛ متن بیانیه به شرح ذیل است.

 بسم الله الرحمن الرحیم

آذر «روز وحدت حوزه و دانشگاه» یاد آور شهادت استاد شهید مفتح به دست گروهک منحرف فرقان است، یاد آور تکلیفی بزرگ بر دوش دو قشر نخبه حوزوی و دانشگاهی است.

حوزه و دانشگاه دو منبع اصلی خرد ورزی، نقش به سزایی در رشد و توسعه انقلاب اسلامی دارند و جامعهٔ ما با تکیه به قدرت الهی و نیز بهره‌مندی از توانمندی بهینهٔ فرهیختگان دانشگاهی و حوزوی توانسته است در سال‌های پس از انقلاب شکوه‌مند به پیشرفت‌های چشمگیری دست پیدا کند.

بدون تردید وحدت این دو نهاد در راستای تعلیم و تربیت، با توجه به هجوم همه جانبه دشمنان انقلاب اسلامی به علم و فرهنگ کشور، مساله حیاتی و اجتناب ناپذیر است که تنها و تنها؛ به قلم و قدم دانشجو و طلبه میسر خواهد شد.

البته در سال‌های اخیر برخی افراد ناآگاه و بعضا مغرض با نقاب روشنفکری و با سوء‌استفاده از عناوین زیبایی مانند "استقلال دانشگاه‌ها" ، "دفاع از علوم جدید" و ... همان سخنان گروهک فرقان را به زبانی دیگر تکرار می‌کنند و می‌کوشند تا با مغلطه و سفسطه اینگونه وانمود کنند که اتحاد حوزه و دانشگاه سخنی عبث و غیرقابل تحقق است؛ که ان‌شاء الله با تلاش نخبگان حوزوی و دانشگاهی در مسیر تحکیم این اتحاد مقدس، ابطال این سخنان بیش از پیش نمایان خواهد شد.

شورای هماهنگی تبیین مواضع حوزه و دانشگاههای استان گلستان انتظار دارد حوزه‌های علمیه به عنوان کانون اصلی تولید علوم اسلامی و دانشگاه‌ها به عنوان محل فعالیت‌های معطوف به علوم پایه و کاربردی، کمک رسان یکدیگر باشند.

شورای هماهنگی تبیین مواضع حوزه و دانشگاههای استان گلستان؛ از شورای عالی انقلاب فرهنگی – به عنوان نهاد عالی سیاستگزاری علمی و فرهنگی کشور، انتظار دارد با اجرایی کردن "سند دانشگاه اسلامی" و عملیاتی کردن " شورای تخصصی حوزوی" به عنوان حلقه اتصال این شورا با بدنه علمی و نخبگانی حوزه‌های علمیه،  مسیر اتحاد حوزه و دانشگاه را تسهیل نماید.

در پایان ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهید مجاهد دکتر مفتح با تاسی از منویات امام خامنه‌ای عزیز، ایجاد کرسی‌های آزاداندیشی و بازخوانی مجدد علوم انسانی اسلامی را به عنوان یکی از راه‌های وحدت و تعامل بیشتر حوزه و دانشگاه می‌دانیم و آمادگی خود را در تحقق وحدت علمی حوزه و دانشگاه و عملیاتی شدن اندیشه های امامین انقلاب تا پی‌ریزی تمدن نوین اسلامی، تعامل با اندیشمندان حوزه و دانشگاه اعلام می‌داریم.

شورای هماهنگی تبیین مواضع در حوزه و دانشگاههای استان گلستان

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018