رئیس دانشگاه جامع گلستان گفت: دانشجویان بیشتر به دنبال گرفتن نمره هستند و واحد درسی بالا می‌گیرند تا زودتر تمام کنند.

به گزارش دانشجوسلام؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، فرهاد یغمایی در حاشیه بازدید از دوازدهمین نمایشگاه کتاب گلستان اظهار کرد: متاسفانه جزوه‌محوری از علایق دانشجویان است و به کتاب تمایلی نشان نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه مدرسان دانشگاه باید به جای یک کتاب چندین کتاب را برای تدریس در نظر بگیرند، تصریح کرد: در حال حاضر دانشجویان این معرفی چند کتاب را نمی‌پسندند در حالی که امروزه با توجه به تنوع کتب در مباحث گوناگون باید جو دانشگاه و جامعه به آن سو حرکت کند.

رئیس دانشگاه جامع گلستان ضمن یادآوری خاطره‌ای از دوران دانشجویی خود، ابراز داشت: در دوران دانشجویی خودمان برای پاس کردن 15 واحد درسی و خواندن کلی کتاب مشکل داشتیم و وقت نبود ولی اکنون بر عکس شده و دانشجویان بیشتر به دنبال گرفتن نمره هستند و واحد درسی بالا می‌گیرند تا زودتر تمام کنند.

یغمایی اضافه کرد: ما از اساتید می‌خواهیم که طرح درس داشته باشند و برای هر جلسه کلاس خود مطالب مشخصی را مطرح کنند و برای تدریس بر مبنای سر فصل‌ها کتاب معرفی کنند.

وی برپایی نمایشگاه کتاب را فرصتی مغتنم برای دانشجویان دانست و گفت: برپایی و حضور در نمایشگاه مجالی مناسب برای دانش‌افزایی و تهیه منابع مفید و ارزشمند با قیمت مناسب است.

انتهای پیام/2307/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018