دو روز قبل فیلمبردار ایرانی اعزامی صداوسیما به فرانسه با اصابت گلوله پلیس این کشور به کما رفت. کاربران ایرانی به سرعت از مهناز افشار، ترانه علیدوستی و دیگر کسانی که هفته گذشته تمام‌قد علیه پلیس ایران تاختند، درخواست کردند علیه وحشی‌گری پلیس فرانسه هم موضع بگیرند. امری که شاید ویزای آنها را در خطر قرار دهد!

به گزارش دانشجو سلام؛ در دنیای سلبریتی‌ها دو دسته پلیس داریم. پلیس خوب و پلیس بد! به عنوان مثال اگر خطایی از پلیس ایران سر زند به سرعت توسط سلبریتی‌ها با شنیع‌ترین الفاظ، چون وحشی و ... مورد عنایت قرار میگیرند، اما اگر پلیس فرانسه خبرنگار ایرانی که پوشش‌دهنده اخبار اعتراضات مردم فرانسه است را با گلوله بزنند و او به کما برود اینجا قانون پیاده شده و اصولا خبرنگار ایرانی بیخود کرده که واقعیات به اصطلاح مهد آزادی بیان را برای مردم ایران به تصویر کشیده است.

توحیدیان و تیر غیبی که بر سرش نشست!
روز قبل در تلکس‌های خبری از مجروحیت و به کما رفتن فیلمبردار تیم خبری ایرانی حاضر در فرانسه منتشر شد. خبرنگار و تصویربردار دفتر خبرگزاری صداوسیما برای پوشش خبری این تظاهرات در میدان ایتالی پایتخت فرانسه مستقر شده بودند که با خشونت پلیس و نیرو‌های امنیتی فرانسه مجروح شدند.

۹۸

 


رامین توحیدیان تصویربردار دفتر خبرگزاری صداوسیما که بر اثر اصابت گلوله پلاستیکی پلیس ضد شورش فرانسه از ناحیه سر مجروح شده و نیز شهسوار حسینی خبرنگار صداوسیما در «بیمارستان پی تیه» (اوپیتال پی تیه) پاریس بستری شدند.نیرو‌های امنیتی فرانسه هرگونه ملاقات با مجروحان این حادثه را ممنوع کرده‌اند و اجازه تهیه تصویر از توحیدیان و شهسوار حسینی را نمی‌دهند.

بازجویی غیر رسمی نیرو‌های امنیتی فرانسه از خبرنگار مجروح صداوسیما
نیرو‌های امنیتی و لباس شخصی فرانسه به طور غیر رسمی از خبرنگار مجروح صداوسیما در پاریس بازجویی کردند.خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در پاریس که به علت مسمومیت ناشی از استنشاق گاز‌های سمی به کار رفته توسط پلیس فرانسه در بیمارستان پی تیه (اوپیتال پی تیه) پاریس بستری است گفت: نیرو‌های امنیتی و لباس شخصی فرانسه با حضور بر بالای سر وی و تصویر بردار صداوسیما که به علت اصابت گلوله پلاستیکی پلیس به سرش به کما رفته بود از وی درباره علت حضورشان در تظاهرات امروز سئوال کرده‌اند.

این در حالیست که همچنان از تهیه خبر و گرفتن عکس و تصویر از گروه خبری صداوسیما در بیمارستان پاریس جلوگیری می‌شد. در درگیری دیروز ۵۰۰ نفر نیز بازداشت و زخمی شدند. امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه تهدید کرده است با معترضان امروز برخورد خواهد شد.
پس از این حادثه کاربران ایرانی فضای مجازی به سرعت به مطالبه از دولت برای پیگیری حال خبرنگار ایرانی و تقبیح برخی سلبریتی‌ها که روز‌های گذشته با دستاویز قرار دادن خطای یک پلیس ایرانی انواع و اقسام توهین و تهمت را به نیروی انتظامی روا داشتند، پرداختند.
علی قلهکی خطاب به لیلا حاتمی نوشت: لیلا حاتمی عزیز! پلیس فرانسه با گلوله پلاستیکی سَر آقای #توحیدیان خبرنگار ایرانی رو نوازش و ایشون رو به کُما فرستاده برای اعتبار خودت که، برای وجدانت هم که نه، اقلاً برای اینکه پدرت _علی حاتمی_ سر پل صراط جلوتو نگیره، یه اعتراضی بکن.

 

۸۹۰


آدم بن‌حوّا هم با لحنی طنز خطاب به کسانی که سلبریتی‌ها را تقبیح می‌کنند نوشت: دوستان خواهشا زود قضاوت نکنید، شاید لیلا حاتمی و ترانه علیدوستی و بقیه سلبریتیامون بعد از شنیدن خبر #توحیدیان همه شون مُرده باشن که واکنش نشون ندادن. لطفا فاتحه‌ای براشون قرائت بفرمایید.

۹۰۰


کاربر دیگری هم در این مورد نوشت: جمعی از سلبریدی‌های مقیم جیکستان توییتر شرفیاب شدند و عرض داشتند، قبله عالم در بلاد فرانس#توحیدیان نامی را به تیر گرفته‌اند، چه کنیم؟ فرمودیم نان دارد؟ عرض داشتند خیر، فرمودیم سکوت کُنید که بی مایه فطیر می‌باشد.

۰۰۹


کاربر دیگری در این مورد نوشت: مگه مردم فرانسه شورش میکنن؟ که پلیس ضد شورش داشته باشن که پلیس ضد شورش خبرنگار ما رو با گلوله بزنه که سلبریتی‌هاشون بخوان حرف مفت بزنن ها؟

۷۶۷


لژیون‌دونور و دون‌کیشوت‌های ایرانی!
داستان جذاب دن کیشوت را حتماً خوانده‌اید، داستانی که ۵قرن نمایندگی می‌کند بخش مهمی را از رفتار‌ها و کردار هایمان را و در این روز‌ها در رابطه با اتفاقات حول سینماگران توصیه می‌کنم این رمان جذاب اسپانیایی را دوباره مرور کنید تا متوجه شباهت‌های غیر قابل کتمان رفتار‌های شخصیت‌های اصلی این کتاب را با سردمداران به اصطلاح هنری سینمای این چهارسال بیشتر متوجه شوید و ایکاش نیت متولیان سینمایی ۴ سال گذشته همانند دن کیشوت خیرخواهانه بود و باید گفت: بجز تفاوت نیات داستان سروانتس (نویسنده کتاب) با نیات متولیان سینمایی، اتفاقات داستان شباهت عجیبی با رفتار‌های امروزین این هنرمندان سینمایی دارد! این شوالیه خیالی که سوار بر اسب خیالی‌تر خود در حالی که به مریدش (سانکوپانزا) امر و نهی می‌کند به جنگ آسیا ب.‌های بادی می‌رود که فکر می‌کند دشمنان اصلی اش هستند و یا در زمانی که به بشکه‌های شراب حمله می‌نماید چگونه خود را فاتح میدان می‌پندارد دارد و به زبان امروزین سینمای ایران این اتفاقات دارد بار دیگر بازسازی می‌گردد! شباهت امروزین این شخصیت جذاب ادبی ۵قرن اخیر را با رفتار‌های سلبریتی‌ها و گرداننده اصلی صحنه‌های جنگ خیالی در سینما را با رفتار‌های هیستریک برخی سینماگران مقابل مسائل ملی و ایرانی قیاس بفرمایید تا متوجه شباهت‌های انکار ناپذیر این داستان و شخصیت‌های جذاب سینمایی امروز ایران بشوید! زمانی که دن کیشوت لباس رزم شوالیه‌ها را که از فرط کهنگی و خرابی را به تن می‌کند و این لباس رزم اورا بیشتر نمادین می‌سازد را با ساختار سازمان سینمایی این چندسال که چگونه همانند آن زره به تن سینمای ایران هیچگاه نمی‌تواند همسان گردد را قیاس بفرمایید تا متوجه عرایضم بیشتر شوید! یا زمانی که دن کیشوت سوار بر اسب تنومند خیالی اش را ببینید که چگونه شباهت انکار ناپذیری دارد با ساختار شبه‌روشنفکری عرصه هنر که شباهت زیادی دارد به این مرکب نمادین این داستان جذاب!
دون‌کیشوت‌های سرمست از نشان شوالیه فرانسه که به پاس صرف عمری در نشر فرهنگ فرانسوی به سلبریتی‌های ایرانی داده شده تا آنجا که مرثیه‌خوان تروریست کومله‌ای می‌شوی، اما برای تقبیح رفتار پلیس فرانسه با خبرنگار ایرانی ناگهان فیلت یاد هندوستان می‌کند!
در پس ذهن سلبریتی‌ها اصولا هرچیزی خارج از مرز‌های ایران ارزشمند است ولو از قبائل بدوی آمازون سر زند، اما هرگونه رفتار یا کنشی که بویی از مذهب یا دین بدهد از اساس باطل است و به هرشیوه‌ای باید با آن مبارزه کرد!
امین اسدی با نام آوردن از کسانی که هفته گذشته به نیروی انتظامی تاختند و سکوت تلخ امروز آن‌ها نوشت: اگر یک خبرنگار فرانسوی توی ایران آسیب میدید واکنش جامعه جهانی به کنار این سلبریتی‌ها مثل مهدوی کیا و افشار و رهنما و علیدوستی یقه جر میدادند و هزار فحش به پلیس میدادند. خب الان چرا ساکت شدند؟ میترسند فرانسه ممنوع الورودشون کنه؟

 

۳۲


محمد بینایی با مقایسه رفتار مشابه سلبریتی‌ها در موعد دیگری نوشت: حالا اگه این اتفاق تو ایران برای خبرنگار خارجی افتاده بود فردوسی پور:چرا کسی استعفا نمیده؟ مشایخی:دیگه اینبار من میرم باران کوثری:تقصیر تو نیست مقصر جریانیه که ازت حمایت میکنن علی کریمی:سپیده دم اومدو وقت رفتن، خبرنگار حرفی نداریم برای گفتن (کورش کبیر)

 

۶۷۶


سعید حاتمی خطاب به ترانه علیدوستی و لیلا حاتمی نوشت: حضرات لیلا حاتمی، آذرپیک، مهدوی‌کیا و اعوان و انصار، خبرنگار صداوسیما به ضرب گلوله پلاستیکی پلیس فرانسه رفته توی کما، اگر دفاع از این خبرنگار باعث لغو ویزای فرانسه‌تون نمیشه از آزادی بیان دفاع کنید.

۴۳


کاربر دیگری با عذرخواهی از توحیدیان نوشت: #توحیدیان عزیز من ازت عذر میخوام که زن! نیستی تا #فمینیست‌ها برات ناله کنن من ازت عذر میخوام که اروپایی! نبودی تا #خبرنگار_اصلاحطلب برات ربان مشکی بزنه ازت عذر میخوام که تو ایران! این اتفاق برات نیوفتاد تا #سلبریتی‌ها عزای عمومی اعلام کنن.

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018