به مناسبت گرامیداشت  روز راهیان نور شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گلستان بیاتیه ای صادر کرد.

به گزارش دانشجو سلام؛ متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:

بسم رب الشهداء و الصدیقین
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گلستان با گرامیداشت «روز ملی راهیان نور»، دوران هشت ساله دفاع مقدس را ثروت ناب ملی و راهیان نور را عنصر بازدارنده و مصونیت بخش ملت ایران در برابر دشمنان دانست.

هشت سال دفاع مقدس عرصه درخشش ملت ایران در عصر جاهلیت و دوره سلطه فراعنه مدرن است که حقایق، معارف، فرهنگ و ارزش های آن خواهد توانست این سرزمین را دربرابر توطئه‌ها و نقشه های دشمنان پرشمار و شیطانی بیمه کند و سربلندی و پیروزی ایران و ایرانی را برای همیشه تاریخ تضمین کند.
مدیریت، سازماندهی و بکارگیری ساز و کارهای دقیق و روش های جذاب و مطمئن برای حفظ و نشر معارف و ارزش های دفاع مقدس نیازمند درک عمیق و همه جانبه از ابعاد و زوایای این حقیقت معجزگون است که بیش از همه مسئولیت دست اندرکاران راهیان نور و میراث داران این حوزه مبارک در کشور را سنگین تر کرده است.

راهیان نور موجب تقویت «بازدارندگی کشور» و برحذر داشتن دشمن از تهاجم و تعرض به میهن اسلامی قلمداد و تصریح کرده است: به فضل الهی و با الهام از منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، تبیین و انتقال هنرمندانه و جذاب حماسه دفاع مقدس با نقش پذیری های مسئولانه و عالمانه نهادها و مراکز، علقه و پیوند نسل جوان و آینده ساز میهن اسلامی هر روز مستحکم تر شده و زیارت با معرفت مناطق عملیاتی و شناخت ارکان برجسته دفاع مقدس توسط آنها در ایام اعزام کاروان های راهیان نور، نقشه شوم دشمن برای ایجاد فاصله بین جوانان ایرانی و انقلابی با دفاع مقدس و آرمان‌های بلند حماسه سازان وشهیدان گرانقدر آن خنثی خواهد شد.

فرصت ارزشمند و تأثیرگذار برای گزارش و روایت گری حماسه تاریخ ساز هشت سال دفاع مقدس و انتقال مفاهیم سازنده آن به نسل جوان محسوب و افزوده شده است: بی توجهی و غفلت نسبت به بیان حقایق دفاع مقدس و نمایان سازی تلألو انسان های ناب و شهدای دفاع مقدس تهدید این ثروت ملی و تاریخ ساز به شمار رفته و مانع از پیوند ناگسستنی نسل های امروز و فردای کشور با ارزش های ناشی از حادثه عظیم مقاومت و پایداری ملت ایران در جنگ تحمیلی و نابرابر هشت ساله استکبار جهانی علیه انقلاب و نظام اسلامی می شود.

همانگونه که ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای عزیز فرمودند راهیان نور یک فناوری جدید برای استفاده از معدن تمام نشدنی سال‌های دفاع‌مقدس است معنایش این است که همه‌ی کشور باید از این استفاده کنند و قدر آن را بدانند.

به هر حال تردیدی نیست که پدیده راهیان نور و این ثروت و فناوری بسیار مهم و اثربخش و حضور نسل‌های جوان ایران اسلامی در مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور از معجزات و رویش‌های باورناپذیر دفاع‌مقدس و بصیرت، آگاهی و آمادگی همه جانبه ملت بزرگ ایران اسلامی در مصاف با تهدیدات فراروی انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

در پایان اعلام می داریم «روز ملی راهیان نور» جشن معنوی تکریم و صیانت از ثروت ملی جمهوری اسلامی است که به بهای سنگینی بدست آورده ایم که ما دانشجویان متعهد می شویم تمام توان خود را برای حراست از این سرمایه عظیم به کار بندیم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018