رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در جشنواره علمی سمنو در دانشگاه منابع طبیعی گفت: این جشنواره می تواند یکی از زمینه های حل مشکلات اقتصادی استان باشد چرا که گلستان 10 درصد گندم کشور را تولید می کند و می توان از آن به عنوان ظرفیت بومی و محلی برای ایجاد اشتغال های کوچک استفاده کرد.

به گزارش دانشجو سلام؛ حسینعلی قوانلو در جشنواره علمی سمنو و محصولات بر پایه مالت اظهار کرد: حل مشکلات اقتصادی کشور به برگزاری این چنین برنامه هایی در دانشگاه ها و سرمایه گذاری در اقتصاد نیاز دارد.

 قوانلو گفت: در برنامه ششم توسعه برنامه ریزی شده که اقتصاد کشور با میانگین رشد 8 درصدی روبرو شود که براین اساس می بایست در سال 97، رشد تولید ناخالص ملی 585 میلیارد تومان بشود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت افزود: همچنین در سال 97 باید در استان گلستان 7000 میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گیرد البته در حال حاضر 55 درصد JDP میانگین کشور به استان گلستان اختصاص یافته است.

وی خاطر نشان کرد: این جشنواره که بر پایه مالت برنامه ریزی و برگزار شد، می تواند یکی از زمینه های حل مشکلات اقتصادی استان باشد زیرا استان گلستان 10 درصد گندم کشور را تولید می کند و می توان از آن به عنوان ظرفیت بومی و محلی برای ایجاد اشتغال های کوچک استفاده کرد.

۵۶۴۳ثث

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018