سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان گلستان گفت: بیش از 60 درصد دانشجو معلمان ما در حوزه آموزش ابتدایی هستند چرا که این دوره آن قدر اهمیت دارد که اساس آموزش و پرورش خوانده می شود .

به گزارش دانشجو سلام؛ به نقل از کلاس بیست؛ "محمدباقر مسعودی" امروز در آئین آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه فرهنگیان استان گلستان که در کانون طه گرگان برگزارشد، اظهار کرد: مشاغل زیادی در کشوروجود دارد و باید به انتخاب ارزشمند دانشجویانی که شغل معلمی را برگزیدند تبریک گفت.

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان در استان گلستان دارای دو پردیس برای دانشجویان دختر و پسر در مرکز استان و یک واحد تابعه در گنبد کاووس است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان گلستان تصریح کرد: ورودی دانشجویان فرهنگیان در سال 1391 ما تحویل آموزش و پرورش شدند و ورودی سال 1392 نیز امسال وارد عرصه کار معلمی شده اند.

مسعودی بیان کرد: انتظار داریم گزارش عملکرد این دانشجو معلمان که در دانشگاه فرهنگیان تحصیل و جدید ترین روش های تدریس را فرا گرفته اند، از سوی آموزش و پرورش بیان شود تا ضعف‌های خود را مرتفع کنیم.

325 دانشجو معلم جدید د ردانشگاه فرهنگیان گلستان

این مقام مسئول پذیرفته شدگان سال جدید تحصیلی دانشگاه فرهنگیان استان را 325 نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد 43 نفر رتبه کمتر از هزار دارند و بعنوان نخبه شناخته می شوند .

مسعودی تاکید کرد: هوش و استعداد این دانشجویان می‌تواند نقش زیادی در موفقیت آموزش و پرورش کشور داشته و منشا تحول در آن قرار گیرد.

وی اذعان کرد: بیش از 60 درصد دانشجو معلمان ما در حوزه آموزش ابتدایی هستند چرا که این دوره آن قدر اهمیت دارد که اساس آموزش و پرورش نامیده می‌شود.

دوره ابتدایی فرصت طلایی در اختیار معلمان و مدیران ابتدایی است

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه دوره ابتدایی فرصت طلایی در اختیار معلمان و مدیران ابتدایی است، ادامه داد: در این دوره دانش‌آموزان آمادگی آموختن را دارند، رشد و استعداد کودکان و رفتار آنان نیز در این دوره شکل می گیرد و ماندگاری آن مانند نقشی است که بر روی سنگ هک می‌شود

مسعودی با بیان ایکه دوره ابتدایی تنها یک درس مطرح نیست بلکه تربیت و پرورش است که باید به تغییر رفتار منتج شود، خاطرنشان کرد: در این دوره رشد اجتماعی، عقلانی کودکان دیده شود اما معضلات و مشکلات ما در جامعه نشان می دهد که آموزش و پرورش در رشد اجتماعی موفق نبوده است.

دوره ابتدایی در آموزش و رورش اولویت قرار گیرد

این مقام مسئول با مقایسه آموزش و پرورش ژاپن و ایران بیان کرد: اگر ژاپن امروز حرف اول را در آموزش و پرورش دنیا می زند به خاطر این استکه صد سال اولویت این کشور آموزش و پرورش بوده و اولویت آموزش و پرورش آن نیز دوره ابتدایی بوده است اما ما حتی از داشتن کلاس ها و مدارس استاندارد در این دوره در کشور محروم هستیم .

سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان گلستان در خاتمه گفت: فارغ التحصیلی برای دانشجو معلمان وجود ندارد؛ آموزش و پرورش مستمر است و باید همواره بروز شود .

تصاویری از این مراسم؛

farhanging 8

farhanging 2

farhanging 4

farhanging 5

farhanging 14

farhangiang 22

farhangiang 25

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018