کارشناس مسائل اطلاعاتی و رییس دفتر نظارت دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان گفت:  به عقیده کارشناسان دلسوز بهترین راه حل برای بالابردن نفوذ امنیت در وزارت اطلاعات داشتن ثبات مدیریتی بدون تغییرات حزبی و گروهی در کشور است.

به گزارش دانشجو سلام  عیسی غلامی گفت:  وزارت اطلااعات نباید دستخوش مسایل و جریانات سیاسی شود.

وی گفت: به عقیده بسیاری از کارشناسان و دلسوزان اطلاعاتی در کشور وزارت اطلاعات باید از سطح وزارتخانه به سازمان تغییر کند و رییس آن نیز توسط رهبر معظم انقلاب تعیین گردد.

وی بیان کرد: اینکه وزیر اطلاعات خود را هم رده سایر وزرا از لحاظ جایگاه حقوقی ببیند همواره این دغدغه را دارد که باید به مجلس و سایر نهادها  پاسخگو باشد از اینرو نمی توتند ماموریتهای اطلاعاتی که به آن محول شده را انجام دهد.

وی گفت:  وزارت اطلاعات به لحاظ جایگاهی که در تامین امنیت دارد نباید دستخوش تحولات سیاسی قرار گیرد چرا که در این صورت مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

این کارشناس مسائل اطلاعاتی تصریح کرد:شهادت شهید لاجوردی و صیاد شیرازی  در مرحله اول ریاست جمهوری خاتمی و حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی در ماه گذشته ناشی از ضعف ساختار وزارت اطلاعات و در حاشیه قرار گفتن مسائل اطلاعاتی با مسائل سیاسی دارد.

وی افزود: البته نیروهای وزارت اطلاعات جزو بهترین نیروهای انقلابی هستند و من دست آن ها را می بوسم اما مشکلات ناشی از قوانین نادرست، باعث بروز مشکلات امنیتی درکشور می شود که باید به آن رسیدگی شود.

وی همچنین ضمن تشکر از سپاه به سبب حملات موشکی به مقر داعش گفت: این اقدام بزرگی بود که در اثر مجاهدت و جان برکفی این نیروهای مخلص بوجود آمد.

رییس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان افزود: متاسفانه شاهدیم برخی افراد هنوز از حال هوای انتخابات در نیامدند و مانند اپوزیسیون ها سخن می گویند و به سپاه و نهادهای انقلابی تعرض می کنند که این افراد باید در دلسوزی خود به نظام و انقلاب شک کنند.

غلامی اظهار داشت: به سبب ثبات مدیریت در نیروهای نظامی بیشترین موفقیتها ناشی از از این نهادها می باشد که ساخت موشک و پیشرفتهای تسلیحاتی از جمله آن می باشد.

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟