در هفته اخیر شاهد تغییر ناگهانی  یکی از معاونت های مهم دانشگاه  علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان یعنی معاونت فرهنگی بوده ایم که طی آن، ابوطالب هزار جریبی معاون دانشجویی دانشگاه با حفظ سمت، به جای مهدی کاشانی نژاد، که از نیروهای  ارزشی و انقلابی بوده معرفی شده است.

به گزارش خبرنگار «دانشجو سلام» در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نفوذ لابی اصلاح طلب در دانشگاه قوت بیشتری به خود گرفت، و هرچه که به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک تر می شویم فضای جامعه و فعالیت هایی که در این مدت باقی مانده صورت می پذیرد، رنگ و بوی سیاسی تری به خود می گیرد.

دستور معاونین استانداری ها در پوشش طرحی به نام "اطلاع رسانی و تعامل  مستقیم با مردم در کشور جهت ارائه گزارش عملکرد دولت به بهانه ایام دهه فجر، تلاش برای مثبت نشان دادن اثرات برجام توسط رییس جمهور که به زور عینک می خواهد که مردم ندیده ها و آنچه که وجود ندارد را ببینند و نهایتا در اقدام پست اخیر برخی جریانات که به دنبال  گرفتن ماهی از دریای غم حادثه پلاسکو که منجر به شهادت جمعی از قشر خدوم  و زحمتکش آتش نشان شده است که از نظر مرده خواران سیاسی بهترین فرصت  برای منفی نشان دادن چهره رقیب حاصل شده، همه و همه شائبه سیاسی کاری برای دو  انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا را دامن می زند.

یکی از محل هایی که می توان اهداف انتخاباتی را دنبال و اجرا کرد دانشگاهها می باشند که تاکنون جریانات سیاسی توانستند با تاثیر برقشر فعال جوان و دانشجو  و به تبع  آن بر کل جامعه ، به اهداف مورد نظر خود دست یابند.

متاسفانه در چند روز اخیر شاهد عزل و نصب هایی ناگهانی در دانشگاه مهم منابع طبیعی گرگان بودیم، دانشگاهی که در برنامه قبلی خود که توسط یکی از تشکلهای این دانشگاه برگزار شد و در آن توهینی که  به آرمانهای امام راحل و دستاوردهای نظام اسلامی صورت گرفت  هنوز از  اذهان دانشگاهیان پاک نشده است.

همچنین  به دنبال آن  شاهد دیدار اعضای انجمن اسلامی این دانشگاه با لیدر اصلی غائله78 و فتنه88 یعنی مصطفی تاج زاده بودیم که به نظر می آمد دانشگاه باید نظارت بیشتری بر رفتارهای دانشجویان خود داشته باشد اما متاسفانه نه تنها در این رابطه اقدامی صورت نگرفت بلکه در اقدامی تعجب انگیز شاهد تغییر ناگهانی یکی از معاونت های مهم دانشگاه یعنی معاونت فرهنگی بوده ایم که طی آن ابوطالب هزار جریبی معاون دانشجویی دانشگاه با حفظ سمت، به جای مهدی کاشانی نژاد، که از نیروهای  ارزشی و انقلابی بوده معرفی شده است، و کاشانی نژاد نیز به عنوان معاونت آموزشی دانشگاه منصوب گردید.

به گفته دانشجویان این دانشگاه  هزارجریبی در سمت معاونت دانشجویی عملکرد رضایت بخشی نداشته و دارای فعالیت فرهنگی خاصی نیز نبوده و دوران تحصیل خود را نیز درخارج از کشور به سر برده است، حال سوالی که ذهن دانشجویان را به خود مشغول کرده این است که وی چگونه می تواند عهده دار معاونت فرهنگی یکی از مهمترین دانشگاههای استان باشد! و واقعا چه نیازی به تغییر کاشانی نژاد بوده است؟!!

آنچه که شائبه سیاسی بودن این انتصاب را در اذهان تقویت می کند این است که هزار جریبی جزو نیروهای اصلاح طلب دانشگاه بوده که در زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز مسئول ستاد دانشجویی نبی هزار جریبی بوده است که از قضا نسبت فامیلی نیز با وی دارد!

برخی از افراد دلیل این جابه جایی را بی تاثیر در  نفوذ جریان اصلاح طلب دانشگاه  که در تصمیمات، نقش اثر گذاری دارند ندانستند!!

و چه بسا این تغییرات در راستای دیدار ماه گذشته  یکی از تشکلهای دانشجویی با فتنه گران  که در استان صورت گرفته، انجام شده باشد! چرا که جریان تندروی اصلاح طلب با دعوت دانشجویان به آن جلسه احتمالا نقشه هایی در سیاسی کردن فضای دانشگاهها داشتند که با وجود کاشانی نژاد نمی توانستند به آن اهداف دست یابند.

دانشجویان و دلسوزان جامعه از مسئولین دانشگاه انتظار داشتند تا با تدبیر و عملکرد درست به هرگونه شائبه ای در این زمینه دامن نزنند و با تدبیر، اینگونه تحرکات را مدیریت می کردند نه آنکه با این عزل و نصب ها به این شایعات دامن زنند.

به هر حال این تغییرات خبر از اتفاقاتی غیر قابل پیش بینی در این دانشگاه دارد و باید منتظر شد و دید با توجه به اینکه رییس دانشگاه منابع طبیعی که در پی حضور اکبر اعلمی و حواشی بوجود آمده در آن زمان اظهار داشت که دیگر  شاهد اتفاقات این چنینی در دانشگاه نخواهیم بود می تواند با این عزل و نصب ها به آن جامه عمل بپوشاند یا خیر!!

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها   

0 # Gerlelp 1396-12-02 11:15
Canadian Rx generic cialis Is Disulfiram Approved In Canada
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # گل نرگس 1395-11-05 00:45
واقعا هردولتی فقط فکر سیاستهای خودش کسی دلش به حال نظام نمیسوزه اینگار
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # احمد رضا 1395-11-05 00:44
شاید واقعا نیت سیاس نداشتن نمیشه نظر قطعی داد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # قاصدک 1395-11-05 00:43
آخه چرا مسئولین دانشگاهی اینجور سیاسی شدن و محیط دانشگاه را می خوان به نفع یک جریان تبدیل کنن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018