پیروی از هوای نفس شروع  یک انحراف بزرگ است  و زمانی که در این کشور دزدان بیت المال ذخیره نظام خوانده می شوند  باید منتظر وقوع  عاشورایی دیگر در کشور باشیم چرا  که این نوع سخن گفتن آغاز  یک انحراف بزرگ است.

به گزارش خبرنگار« دانشجو سلام » حسین شمسیان  دبیر روزنامه کیهان در اختتامیه دومین جشنواره رسانه ای ابوذر که در گرگان برگزار شد گفت:  همانطور که از نام جشنواره برمی آید باید کسانی که در حوزه رسانه کار می کنند همانند ابوذر نیازهای زمان خودرا بشناسند  و در مقابل بدعهدیهایی که در جامعه رخ می دهد فریاد بزنند.

وی صراحت لهجه را یکی از ویژگیهای ابوذر دانست و گفت : این صحابی با وفای پیامبر و یاور امیرا لمومنین وقتی مشاهده کرد  بعد از پیامبر  دین در حال تحریف شدن است و  احادیث جعلی  به پیامبر نسبت داده می شود سکوت نکرد و  قاطعانه در مقابل  آن انحرافات ایستاد.

حسین شمسیان گفت: امروز نیز شاهدیم کسانی در صدد تحریف امام و  آرمانهای انقلاب هستند و  به دنبال امام کاریکاتوری و ساختگی می باشند از اینرو چندین سال است که  مقام معظم رهبری در سخنرانی های خود برمعرفی امام واقعی و انقلابی تاکید دارند .

وی افزود: وظیفه رسانه ها این است از برچسبهایی نظیر تندرو، افراطی و  خشن  که به  آنان  در این راه زده می شود هراسی نداشته باشند  چرا  که این روش رایج  مخالفان  و  منحرفان در از میدان بدر کردن یاران  پیامبر نیز بود.

این کارشناس رسانه خاطر نشان کرد :همانطور که ابوذر با شجاعت از دین پیامبر در مقابل منحرفین دفاع کرد و منتظر  دیگران در مبارزه با فساد و انحراف  نشد ما نیز باید امروز  همان راه و روش را دنبال کنیم .

وی افزود: وضع کنونی جامعه مانیز همانند دوران بعد پیامبر دچار انحرافات شده است و امرورز شاهدیم مسائلی را به امام نسبت می دهند که از اساس دروغ و کذب است

وی گفت:  متاسفانه امروز شاهدیم  اتهاماتی  را  متوجه  امام  می کنند و لی هیچ کس صدایش در نمی آید ، و ی دادن امان نامه به ساواک از سوی امام را یکی از این اتهامات دانست  و گفت : با  کمال  تعجب می بینیم کسانی که خود  را  منتسب  به  امام می دادند کوچکترین  موضعی  در مقابل این اتهام نگرفتند.

شمسیان،  دومین ویژگی ابوذر را فهم در دین  و خاص بودن دانست  و  در این باره خاطر نشان کرد: این انسان بزرگ نگذاشت نقطه ای مبهم در دین برایش باقی بماند و  همواره سعی داشت تا با دوری  از هوای نفس فقط  رضایت پیامبر و امیرالمومنین راکسب نماید و  در مقابل آنان ادعایی نداشت.

این کارشناس رسانه، ساده زیستی و دوری از اشرافی گری را از ویژگی های بارز ابوذر دانست و افزود : نمی توان در عمل ادعای پیروی از پیامبر را  داشت  اما در مقام  عمل  طوری دیگر رفتار کرد ، مسئله ای که امروز متاسفانه در برخوردهای  برخی از مدعیان پیروی از امام دیده می شود  که در حرفهای خود  از امام  و  رهبری سخن می گویند   ولی  طوری دیگر عمل می کنند .

وی گفت : ابوذر به عنوان یار با وفای پیامبر و  امام علی(ع)  در زمانی که در گرسنگی بسر می برد، از پذیرفتن  4  کیسه زر  خود داری کرد   و  از دریافت بیت المال بیش از حقش امتناع ورزید، آیا  امروز  هم واقعا  کسانی که خود  را یار و  همراه  امام می دانند اینگونه  رفتار  می کنند؟!!

وی اظهار داشت : متاسفانه  برخی داعیه داران خط  امام  مسابقه اشرافیت گرایی گذاشته اند و  با  کمال تعجب نیز  آن را حق خود از نظام  و انقلاب می دانند !

وی افزود : امروز در جامعه برخی انقلابیون خسته مدام این فریاد را سر می دهند که انقلاب فقط برای همان مقطع  بود و   ما امروز احتیاج داریم به توسعه برسیم و راه  رسیدن به پیشرفت هم فقط با تعامل با آمریکا و  کدخدای جهان امکان دارد  و  با بهانه این که چه کسی  بهتر از شیعیان  امیرالمومنین بایستی  از این امکانات استفاده کنند مسابقه اشرافیت گذاشته اند  ولی این سوال جدی  مطرح  است  که  چطور این  امکانات  فقط  باید در بین خانواده های شما تقسیم  گردد؟!!

دبیر روزنامه کیهان گفت : 29 سال پس از شهادت ابوذر  امت اسلام  به چنان انحرافی دچار شد که  سر فرزند  پیامبر را به قربانگاه  بردند و  امروز  هم   اگر  ابوذرهای زمان در جامعه خاموش بشوند همان اتفاقی که در سال 61 هجری رخ  داد اتفاق خواهد افتاد.

وی گفت: نبود ابوذرها در آن زمان باعث روی کار آمدن یک طبقه بی هنر و اشرافی دربین ارکان حکومت شده بود که  با تحریف سنت پیامبر دین  و جریان جدیدی بوجود آوردند.  

وی شروع همه فتنه ها  را  در پیروی از هوای نفس دانست و  افزود: پیروی از هوای نفس شروع  یک انحراف بزرگ است  و زمانی که در این کشور دزدان بیت المال ذخیره نظام خوانده می شوند  باید منتظر وقوع  عاشورایی دیگر در کشور باشیم چرا  که این نوع سخن گفتن آغاز  یک انحراف بزرگ است.

وی افزود : امروز در کشور جریانی  هوشمندانه  درصدد نشان دادن  تصویر پوچ و موهوم  از اسلام  و  امام می باشد  و  می خواهند کشور را به نقطه ای برسانند که مردم با   فریاد بلند بگویند ما از انقلابی  که کرده ایم  پشیمانیم  چرا  که طاقت و توان جنگیدن با غرب و آمریکا را نداریم

شمسیان ادامه داد: این جریان درصددند نقطه ای که باعث امید همه ملتها شد و در گوشه و کنار دنیا افراد ی چون شیخ زکزاکی را به وجود آورد را خاموش نمایند  و سعی دارند با قرار دادن مردم در تنگای معیشتی  آنها را به نقطه ای برسانند  که بگویند ما  اشتباه کردیم  و دست از آرمانها و ارزشهای خود بردارند و در این راه  رسانه ها خصوصا رسانه های  ارزشی  باید با آگاه ساختن جامعه نگذارند این اتفاق بیفتد.

دیدگاه‌ها   

0 # مینا 1395-10-20 20:38
سلام واقعا ازشون ممنونم بابت روشنگریهاشون خیلی خوب بود صحبتهاشون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

توجه!

نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود.
نظرات شما پس بررسی توسط مدیریت سایت نمایش داده میشود


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

دلیل ضعف روحیه مطالبه گری و مسئولیت پذیری جنبش های دانشجویی چیست؟

نبود گفتمان اثرگذار جنبش دانشجویی - 50%
سیاست‌زدگی دانشگاه‌ها - 25%
بی‌آرمانی جنبش دانشجویی - 0%
سایر موارد - 25%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: می 7, 2018