فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: تولیدعلم ،تفکر بسیجی است چون ملت را بزرگ می کند و به ما عزت می دهد همانطور که یک ورزشکار با پیروزی خودش پرچم ما را بالا می برد و عزت ما را تقویت می کند یک بسیجی و یک دانشجو نیز با تولید علم خود یک نوع جهاد انجام می دهد و عزت آفرین است.

  یادواره 9 شهید والامقام دانشجو شرق گلستان (شهرستانهای مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه) در شهرستان گالیکش برگزار شد.

به گزارش دانشجو سلام؛ مراسم ویژه برنامه بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور مراوه تپه با سخنرانی سرگرد خسروی فرمانده سپاه این شهرستان برگزار شد.

در این همایش که با حضور مسئولین دانشگاه و دیگر مسئولین شهرستان برگزار گردید.

خسروی گفت: امید به آینده، علم و پژوهش، معنویت افزایی، مبارزه با فساد و عدالت خواهی اجتماعیف مرزبندی با دشمن و سبک زندگی اسلامی از نکات و اصول اساسی گام دوم انقلاب اسلامی و پیام رهبر گرامی جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: علم و پژوهش کار دانشجو است که بر اساس تفکر بسیجی صورت میگیرد.

photo 2019 12 09 18 40 13

photo 2019 12 09 18 40 13 Copy

 

به گزارش دانشجو سلام؛ امروز 18 آذرروز خاصی برای دانشجویان دانشگاه پردیس امام خمینی (ره) یا همان دانشگاه فرهنگیان خواهران گرگان بود. امروز دانشگاه به مناسبت روز دانشجو برنامه های متعددی را برای آنان در نظر گرفته بود. با تلاش دانشجویان و تسهیلگری دانشگاه، نمایشگاه بازارچه دانشجویی با حضور مهندس چراغعلی معاون سیاسی امنیتی استانداری و مهندس حمیدی فرماندار شهرستان و دکتر مازندرانی ریاست دانشگاه فرهنگیان استان و همچنین دیگر مسئولین این دانشگاه افتتاح شد.این نمایشگاه حواشی دیگری نیز در کنار خود داشت از غرفه رادیویی تا آواز و بازی های خیابانی. این نمایشگاه علاقمندان زیادی را به خود جلب کرد تا مذاق دانشجویان در این روز که خاص روز آنان بود شیرین شود.

بعد از این افتتاح جشن روز دانشجو ادامه داشت و دانشجویان با حضور در سالن شهید شکوهی این دانشگاه با برنامه های متنوع همراه شدند. در ادامه نیز مهندس چراغعلی به سخنرانی پرداختند و نقش دانشجویان به خصوص دانشجو معلمان را در جامعه بیان کرد.

پایان مراسم با تجلیل و تقدیر از دانشجویان برتر به پایان رسید.

1

4

5

6

9

به گزارش دانشجو سلام؛ مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور گنبد کاووس با عنوان دانشجو در گام دوم انقلاب استکبارستیزتر از سال 1332 به همت این بسیج دانشجویی و ریاست دانشگاه با حضور مسئولین دانشگاه و مسئولین ادرات و نهادهای شهرستان گنبد کاووس برگزار گردید.

 

سخنران ویژه این مراسم سردار معروفی فرمانده سپاه استان بیان کرد: ذات دانشجو، مطالبه گری در عین داشتن منطق است وی همچنین دانشگاه ها را نیازمند به برگزاری بیشتر تریبون های آزاد و کرسی های آزاد اندیشی دانست.

photo 2019 12 09 16 10 27

سردار معروفی افزود:

همه شما بسیجی هستید چه آنها که عضو بسیج هستند و چه آنها که پرونده عضویت در بسیج ندارند ، تولید علم که کار یک دانشجو است بر اساس تفکر بسیجی است

فردا مال شما جوانان است ، همه شما بچه های ما هستید و ما مسئولین موظفیم مراقب شما باشیم و جوانان را چند دسته نکنیم و مدام نگوییم فلانی بد حجاب است و دیگری با حجاب. فلانی چپی است و دیگری راستی

دانشجوی بسیجی و انقلابی باید  مطالبه گر باشد که البته مطالبه گری با تخریب متفاوت است

تریبون های آزاد خواسته امام خامنه ای( مدظله العالی)  از دانشجویان است و ضرورت دارد تا می توانید کرسی های آزاد اندیشی و تریبون های آزاد را در محیط دانشگاه گسترش  دهید.

 

در پایان از دانشجویان نمونه جهادگر و فعال در عرصه سازندگی شرق استان تجلیل و تقدیر گردید.

photo 2019 12 09 16 08 58

 

photo 2019 12 09 16 07 37

photo 2019 12 09 17 19 13 Copy

به گزارش دانشجو سلام؛ مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور مسئولین و دانشجویان در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی استان با همکاری بسییج دانشجویی این دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدای مراسم دکتر عبدالرضا فاضل ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان روز دانشجو را به دانشجویان دانشگاه تبریک و حضور حجت الاسلام و المسلیمن طاهری را خیر مقدم گفت. در ادامه این مراسم حجت الاسلام طاهری به تبینن روز دانشجو پرداختند.

photo 2019 12 09 13 49 17

این برنامه با اجرای شعر طنز، تجلیل از دانشجویان برتر، پخش کلیپ از تریبون آزاد دانشجویی دانشگاه و همچنین تجلیل از دانشجویان برتر به پایان رسید.

photo 2019 12 09 13 49 24

 

اجلاسیه 2000 نفری نمارز با حضور حجت الاسلام قرائتی در گرگان برگزار خواهد شد.

استاندار گلستان گفت: تحریم با تمام محدودیتها فرصتی بی نظیر برای صنعت و تحقیق و پژوهش بود و توانست خود را در این ایام بروز کند و زمانی که محصولات داخلی در استان تولید شود میتوان ادعا کرد در استان توسعه پایدار محقق شده است.

جریان سازشکار مدتهاست که تلاش می کند تا در روز دانشجو بجای گرادادن موقعیت منافع آمریکا، سنگر مقاومت جبهه خودی به توپخانه پرشور و پر انرژی دانشجویان گرا داده شود.

به گزارش دانشجو سلام؛ به مناسبت روز دانشجو، انجمن ها، تشکل ها، فعالان دانشجویی و مسئولین دانشگاهی از هفته های گذشته جهت دعوت از چهره های کشوری و استانی رایزنی می کنند.

16 آذر روزی است که به روز دانشجو نامگذاری شده است و این نام یاد آور روزی است که دانشجویان به روند کودتای آمریکایی‌ها و نفوذ سران آمریکایی در ایران اعتراض کردند که در این اعتراض سه تن از دانشجویان در این روز به شهادت رسیدند و جمعی نیز زخمی شدند.

وقایع 16 آذر سال 32 تا پیروزی انقلاب، حوادث پس از آن و هم چنین تاریخ پر افتخار گذشته ایران بیانگر آن است که ملت ایران و سرآمد آنها دانشجویان متعهد و انقلابی نه تنها در منطقه بلکه در جهان به جهت دارا بودن بینش سیاسی و پیشرو در دانش روز این خوی استقلال طلبی را  در خود حفظ کرده‌ است.

در این روز دانشگاه های استان گلستان نیز در تدارک برنامه های متنوع برای دانشجویان می باشند. از جشن دانشجویی، تئاتر، مناظره، کرسی آزاد اندیشی، تریبون آزاد تا سخنرانی و مراسم های متنوع دیگر میهمان دانشگاه های استان می باشد.

 

سخنرانی چهره های کشوری در دانشگاه های استان:

در روز 18 آذر حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در ایام با حضور در استان در جمع دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان به سخنرانی خواهد پرداخت.

همچنین دکتر محمد ناظمی اردکانی(وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت نهم)، دکتر عباسی (وزیر سابق تعاون و کار)، دکتر کریمی قدوسی(نماینده مجلس شورای اسلامی)، دکتر کواکبیان(نماینده مجلس شورای اسلامی)، سردار حسین معروفی (فرمانده سپاه استان)، دکتر قربانی(مسئول تشکلهای سیاسی دانشگاه آزاد مرکز)، مهندس چراغعلی(معاون سیاسی امنیتی و فرهنگی استان)، مصطفی باقرزاده(عضو مذاکره کننده هسته ای)  از جمله سخنرانان دیگر این ایام در دانشگاه های استان می باشند.

نام دانشگاه

برنامه

سخنران

تاریخ

آزاد گرگان

همایش بزرگ روز دانشجو

دکتر قربانی(مسئول تشکل های سیاسی دانشگاه آزاد)

11/9/98

فنی دختران گرگان (مائده)

جشن و سخنرانی به مناسبت روز دانشجو

مهندس عبدالرضا چراغعلی

12/9/98

دانشگاه علوم پزشکی

تریبون آزاد دانشجویی

تریبون آزاد

12/9/98

دانشگاه علوم پزشکی

همایش علمی میثاق

دکتر زاهدی

12/9/98

دانشگاه آزاد علی آباد

تریبون آزاد

تریبون آزاد

2/9/98

دانشگاه دولتی گنبد

جشن روز دانشجو

ریاست دانشگاه

14/9/98

دانشگاه جامع گلستان

تریبون آزاد دانشجویی

تریبون آزاد

13/9/98

آزاد گرگان

نشست صمیمی با تشکل های دانشجویی

حجت الاسلام دکتر سید علی طاهری

13/9/98

دانشگاه گلستان

نشست تخصصی مطالبه گری

سید حسن موسوی فرد(تهیه کننده برنامه ثریا)

14/9/98

دانشگاه دولتی گنبد

همایش تبیین روز دانشجو

حجت الاسلام مازندرانی(نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های استان)

14/9/98

دانشگاه فرهنگیان

کرسی آزاد اندیشی

دکتر سلیمان دوست(کارشناس مسائل سیاسی)

16/9/98

دانشگاه گلستان

تریبون آزاد دانشجویی

دانشجویان

16/9/98

دانشگاه پیام نور گنبد

تریبون آزاد

دانشجویان

16/9/98

دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری

-

17/9/98

دانشگاه آزاد بندرگز

همایش روز دانشجو

دکتر محمد نژاد و شهریار سپهری

17/9/98

دانشگاه آزاد گنبد

جشن روز دانشجو

دکتر عباسی(وزیر سابق تعاون)

17/9/98

دانشگاه گلستان

تریبون دانشجویی اگر من رئیس دانشگاه بودم

تریبون آزاد

17/9/98

دانشگاه فرهنگیان استان

تریبون آزاد دانشجویی

با حضور دکتر گوهری راد

17/9/98

دانشگاه علوم پزشکی

سخنرانی سیاسی

مصطفی باقرزاده(عضو سابق تیم هسته ای)

18/9/98

دانشگاه پیام نور گنبد

همایش دانشجویی

سردار حسین معروفی

18/9/98

دانشگاه فرهنگیان

اجلاسیه سراسری

حجت الاسلام محسن قرائتی

18/9/98

دانشگاه دولتی گنبد

تئاتر عشق و خون

دانشجویی

19/9/98

فرهنگیان استان

مناظره سیاسی

داود دشتبانی و محمد نوروزی

18/9/98

دانشگاه آزاد گرگان

تریبون آزاد!

تریبون آزاد

18/9/98

دانشگاه آزاد کلاله

جشن روز دانشجو

حجت الاسلام دکتر سید علی طاهری

19/9/98

دانشگاه آزاد علی آباد

اجلاسیه دانشجو در گام دوم انقلاب

سردار حسین معروفی

19/9/98

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

سخنرانی سیاسی

دکتر محمد ناظمی اردکانی

19/9/98

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

جشن دانشجویی و سخنرانی سیای

دکتر مصطفی کواکبیان

20/9/98

دانشگاه آزاد آزادشهر

گرامیداشت روز دانشجو

دکتر کریمی قدوسی

20/9/98

دانشگاه آزاد مینودشت

جشن دانشجویی

دکتر سید علی طاهری

20/9/98

Untitled 1

 

 

  دانشجوی جوان علی ابادی که از هجوم سگهای ولگرد به شهر ناراحت بود در متنی به این بی توجهی مسئولین شهری علی اباد اعتراض کرد.

شهید میرزاکوچک جنگلی علیه استبداد داخل و استعمار خارجی قیام کرد تا جایی که با وجود تمام تنگناها و تهمت‌هایی که وی را حتی به جریان مارکسیست نسبت می‌داند برای حفظ عزت مردم و وطن ایستاد و هیچ‌وقت با دشمن سازش نکرد.

جانشین رییس ستاد استانی هفته پژوهش  گفت: متاسفانه با وجودیکه هزینه  و وقت زیادی برای تحقیقات و پژوهشهای دانشگاهی انجام می شود اما دستگاههای اجرایی از نتایج این طرح ها استقبال نمی کنند.

سید محمود حسینی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت عمران و مسکن آباد دی گفت: در پی مصوبه هیات مدیره بانک دی و دستور مدیرعامل محترم جناب آقای دکتر قربانی ماموریت ساخت 3 باب مدرسه در استانهای سیل زده گلستان و لرستان به این شرکت ابلاغ گردید.
 

معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت گلستان گفت:  بیش از 80 درصد مراجعه‌کنندگان مبتلا به آنفلوآنزنیستند و تأیید تشخیص آنفلوآنزا با روش‌های آزمایشگاهی امکانپذیر است. 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان از اجرای درختکاری در 106 کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان در روز 14 آذر سال جاری خبر داد.

 

 همایش تبیین گام دوم انقلاب  با حضور پرشور دانشجو معلمانِ دانشگاه فرهنگیان استان گلستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع گلستان؛ دومین مدرسه اشتغال کشور به همت دانشگاه گلستان افتتاح شد.

 

با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان این مدرسه اشتغال در دانشگاه گلستان راه اندازی شد.

در این مراسم که با حضور دکتر هادی حق شناس استاندار گلستان، دکتر فرهاد یغمائی رئیس دانشگاه، جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی استان، اساتید، دانشجویان و شرکت کنندگان این همایش برگزار گردید، استاندار گلستان گفت: امیدواریم با شکل گیری و راه اندازی مدرسه اشتغال، یکی از مشکلات عمده بخش صنعت و بنگاه های اقتصادی استان که وجود 70 هزار فارغ التحصیل بیکار است، مرتفع گردد.

unnamed file 12

 

دکتر حق شناس در مورد عملکرد اینگونه مدارس خاطر نشان کرد: در مدرسه اشتغال سه عنصر مهم مهارت‌آموزی، کارآموزی و کارآفرینی به شرکت کنندگان آموزش داده می شود که متعاقب آن آموزش های ارائه شده منتج به خلاقیت و نوآوری می گردد و دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها می توانند با استفاده از این مهارت به شرکت های دانش بنیان مراجعه کرده و بهره وری و تولید را در بخش کالا و خدمات استان افزایش می دهند.

ایشان در ادامه سخنان خود با تأکید بر تصویب طرح ایجاد منطقه آزاد تجاری اینچه برون گفت: این منطقه آزاد تجاری با توجه به شرایط جغرافیایی، آب و هوای مناسب و هزینه پایین تر زندگی نسبت به سایر مناطق آزاد کشور، از موقعیت مناسبی جهت سرمایه گذاری مالی، تجاری و انسانی برخوردار است و امیدواریم که فارغ التحصیلان نخستین دوره این مدرسه اشتغال و کارآفرینی در این منطقه آزاد را در اولویت خود قرار دهند.

استاندار گلستان بهره جستن مدیران و مسئولین نظام از ایده های اشتغالزایی افراد توانمند و نخبه را برای توسعه استان و کشور بیش از گذشته لازم و ضروری دانست.

در ادامه این افتتاحیه دکتر حسین مؤمنی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان از حمایت های مالی و معنوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و استانداری گلستان در راه اندازی مدرسه اشتغال قدردانی کرد.

 

مدرسه اشتغال1

دکتر مؤمنی گفت: کشف استعدادها و توانمندی های دانشجویان، مهارت‌آموزی، کارورزی و آماده ساختن دانشجویان برای ورود به بازار کار از اهداف و برنامه های این مدرسه است.

ایشان در سخنان خود لزوم ادامه حمایت های استانی را جهت رفع موانع موجود در راه اشتغال جوانان که دغدغه اصلی مقام معظم رهبری را ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد در سایه حمایت های بیشتر دستگاه های اجرایی استان قطعاً اتفاقات خوبی برای استان رقم خواهد خورد.

مدرسه اشتغال2

 

در ادامه مهندس سحر احمدی مدیر مدرسه اشتغال شریف اظهار داشت: دومین مدرسه اشتغال کشور به همت دانشگاه گلستان و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی شده است که امیدواریم در این مدرسه مهمترین موانع ورود دانشجویان و دانش‌آموختگان به بازار کار از جمله خودشناسی، مهارت آموزی و کارآفرینی مرتفع گردد و شاهد حضور درصد بیشتری از فارغ التحصیلان دانشگاه در بازار کار کشور باشیم.

مدرسه اشتغال5

وی افزود: در ثبت نام اولیه مدرسه اشتغال استان گلستان حدود 200 نفر ثبت نام کردند که بعد از غربالگری، ۷۵ تا ۱۰۰ نفر در اولین دوره مدرسه اشتغال استان گلستان پذیرش شده و طی ۴ ماه، دوره های آموزشی را به‌منظور شکوفایی و پرورش تواناییها، استعدادها و علاقه مندی هایشان سپری می‌کنند.

مدرسه اشتغال3

 

مدرسه اشتغال4

مدرسه اشتغال7

مدرسه اشتغال8

 

 

همایشی با موضوع بسیج و امنیت داخلی ، با حضور اساتید دانشگاه و مسئولین بسیج دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان استان برگزار شد.

به همت واحد پژوهش و کتابخانه دانشگاه فرهنگیان پردیس امام خمینی(ره) ، عصر روز سه شنبه پنجم آذرماه 98 واحد پژوهش و کتابخانه دانشگاه اقدام به برگزاری کافه کتاب با هدف ترویج فرهنگ مطالعه کتاب با حضور استاد دکتر افضلی راد و تعدادی از دانشجو معلمان علاقمند در کتابخانه پردیس اقدام نمود.

نظرسنجی

به نظر شما آیا دانشگاه توانست تاکنون راه حل منطقی برای حل مشکلات اقتصادی اراِئه دهد؟

تاکنون طرحی جامعی ارائه نشده است - 44.4%
ارائه شده ولی مسئولین استقبال نکردند - 44.4%
نظری ندارم - 11.1%
رای دادن به پایان رسیده است. شروع: جولای 11, 2018